Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Záhadná smrt kytaristy: Zemřel Míla Benýšek, hrál i s Ivetou Bartošovou

Kytarista Benýšek účinkoval ve skupině s Ivetou Bartošvou.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Úmrtí

Smutná zpráva zasáhla všechny fanoušky českého rocku. Kytarista Miloslav Benýšek prohrál svůj boj s nemocí a tento týden zemřel. V minulosti byl členem mnoha kapel, jako například Citron, S.L.S. či Balet Petra Hejduka, kde působila i Iveta Bartošová (†48). O jeho úmrtí informoval prostřednictvím svých sociálních sítí magazín MUSIC Report.

Miloslav Benýšek působil na české a československé rockové scéně od sedmdesátých let. Účinkoval v metalové kapele Citron a později i ve skupinách Framus, S.L.S. nebo Balet Petra Hejduka, kde zpívala Iveta Bartošová.

Zprávu o úmrtí zveřejnil na sociálních sítích magazín Music Report: "Smutná zpráva - zemřel vynikající český rockový kytarista a skvělý člověk Míla Benýšek, člen řady rockových skupin jako Citron, Framus 5, Balet, Nahlas, Tanja, Kóma, S.L.S., George and Beatovens a řady dalších. Čest tvé památce a věčný klid tvé duši..."

Pod zprávou se to ihned začalo hemžit smutnými komentáři. „Mila byl moc fajn kluk. Je mi to líto. RIP kamaráde!” uvedl pod příspěvkem zpěvák Michal Prokop. „Byl to skvělý člověk, muzikant tělem i duší a posunul mě zas na jiný level,” napsal další uživatel.

Delší dobu se necítil dobře

Není známo, jaké nemoci Benýšek podlehl. Je ale jisté, že zdráv se necítil již delší dobu. Na konci října se fanouškům omlouval, že se nezúčastní domluveného koncertu. Necítil se dobře a musel se prý léčit. "Omluva, dnes mě přepadl šílený Moribundus a tedy večer Na Slamníku nebudu, neb se budu potit pod dvojitou duchnou,“ napsal kytarista.

Na Facebooku uvedl jeho kamarád Petr, že jen několik dní před úmrtím byl Benýška navštívit a přinesl mu léky. „Odešel mi do muzikantského nebe další kamarád - super muzikant Míla Benýšek. Ještě jsem mu stačil před pár dny nakoupit a vyzvednout léky, ale nad nemocí nevyhrál. No, však se tam všichni jednou sejdeme a zase si zahrajeme,“ uvedl.

Související články

Další články