Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Záhadná smrt Honzy (†22) z Brněnska: Zanechal po sobě smutný vzkaz a už ho nikdo neviděl

Policie nalezla tělo pohřešovaného mladíka.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
Tragické úmrtí

Pátrání po pohřešovaném dvaadvacetiletém Honzovi F. ze Zbýšova u Brna skončilo tragicky. Policie ho našla mrtvého. Do hledání bylo přitom zapojeno mnoho dobrovolníků i policistů. Zanechal po sobě pouze jednoslovný vzkaz.

Tělo pohřešovaného Honzy F. bylo nalezeno ve čtvrtek. Rodina, přátelé i dobrovolníci po něm pátrali od neděle, kdy po sobě zanechal velmi podivnou zprávu. Poté, co skončil v pět hodin v práci, napsal na svůj Instagram příspěvek s textem: „Promiňte”. Ten vyvolal mezi blízkými paniku, jak o tom informoval portál Brněnská drbna. Hoch řekl svým prarodičům, že míří za kamarádem, ten o něm ale nic nevěděl. Kam tedy odešel Honza doopravdy, není známo.

V době zmizení měl na ruce sádru. Oblečený byl do bílého trika, šortek a na nohou měl modré pantofle značky Tommy Hilfiger a na zádech bílý batoh.

Když se v neděli večer nevrátil domů, začali po něm pátrat příbuzní i přátelé. V pondělí ráno informovalo Městské kulturní centrum Zbýšov na svém Facebooku: Pátrání po Honzovi bezvýsledné. Po celou noc hledalo 30 kamarádů a dobrovolníků.“

Všechny naděje vyhasly

Od pondělí začali po chlapci pátrat také policisté a služební psi. Maminka poslala hledanému Honzovi vzkaz a doufala, že se její syn brzy vrátí domů. „Honzi, vrať se domů! Máme tě všichni moc rádi a moc chybíš Filípkovi a Zorince!” napsala.

Podle informací Brněnské drbny se měl Honza nacházet v okolí bývalé cihelny a směřovat k Rybičkové skále, která je od obce Zbýšov asi dva a půl kilometru. Jedna svědkyně měla Honzu vidět mezi šestou až sedmou hodinou večerní ve městě Oslavany. „Šel směrem do města. Určitě to byl on, zaujala mě ta zlomená ruka,“ popsala žena.

Všechny naděje ale vyhasly, když byl Honza nalezen mrtvý. „Veřejnosti děkujeme za všechny poznatky, které s námi sdíleli,“ uvedl mluvčí brněnských policistů Petr Vala. Policisté zatím nezveřejnili, jak hoch zemřel, všechno je teprve v začátcích šetření.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy