Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Záhadná smrt bývalého radního: Roman Šotola vypadl z okna, byl prý nahý a špinavý

Záhadná smrt bývalého radního: Roman Šotola vypadl z okna, byl prý nahý a špinavý
Zdroj: archiv Roman Šotola
tragédie
Někdejší radní města Liberec za ČSSD Roman Šotola zemřel ve čtvrtek poté, co spadl z okna podkrovního bytu. Na místo zavolali pomoc sousedé, kteří popsali, že muže našli nahého a špinavého. Případem se zabývá policie.

Roman Šotola byl radním města Liberec za ČSSD a bývalý předseda představenstva dopravního podniku. Bohužel ve čtvrtek v podvečer došlo k ohromné tragédii. Šotola zřejmě vypadl z okna podkrovního bytu dvoupatrového domu.

Neštěstí se odehrálo v obci Dlouhý Most, kde Šotola delší dobu pobýval. Mrtvého na zemi ho našli sousedé, kteří ihned zavolali záchrannou službu. "Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař konstatoval smrt a resuscitaci jsme ani nezahájili," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Zatím ovšem není jisté, zda se jednalo o sebevraždu, nešťastnou náhodu, nebo trestný čin. Sousedé, kteří pád viděli, situaci přiblížili. "Stál jsem zrovna u auta před garáží a zahlédl, jak se něco mihlo a padalo dolů. V první moment to vypadalo jako pes, neozval se totiž ani výkřik. Pak mi došlo, že je to tělo. Spadl tak nešťastně, že se trefil hlavou přímo na betonový kryt kanálu, všude okolo byla tráva," řekl pro MF DNES jeden ze svědků.

Kolem jeho smrti zůstává spousty otazníků, protože svědci uvedli, že Šotolu našli nahého a že byl i velmi špinavý. Případem se zabývá policie, byla nařízena soudní pitva. Kriminalisté na místě činu vyšetřovali až do jedenácti večer. Na pomoc si přivolali dokonce vysokozdvižnou plošinu, aby prověřili mechanismus pádu těla z podkrovního okna.

MF Dnes, která na případ upozornila, upozorňuje, že v roce 2019 byl Šotola pravomocně odsouzen za podvody. Ty údajně souvisely s jeho finančně náročným životním stylem. Dostal osmnáct měsíců s podmínkou na dva roky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy