Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Záhadná pevnost Bhangarh Fort: Stačí jedna návštěva a zmizíte navždy

Pevnost Bhangarh Fort.
Zdroj: Pixabay
tajemná místa

Pokud vás zajímají tajemná zákoutí Indie, rozhodně si nenechte ujít pevnost Bhangarh Fort v Indii. Nejen že je to místo duchů, ale na tomto děsivém místě žije údajně čaroděj, který kdysi propadl černé magii.

Pevnost, kterou jako jedno z nejzáhadnějších míst Indie popisuje například server The Hindu, naleznete v okrese Alwar Rádžasthán. Legenda praví, že pokud se sem odvážíte vstoupit v noci, pohltí vás temná síla a nikdy se nevrátíte zpět. Paranormální jevy jsou tu téměř na denním pořádku. Dostatečného tajemna si tak užijete i za světla. Bývali tací, kteří chtěli tento mýtus vyvrátit a do pevnosti se za tmy vydali. Nikdo však nevydržel. Údajně slyšeli tak úpěnlivý křik ženy, že ještě před půlnocí svůj hrdinský čin vzdali. Strach, kterým je legenda opředena, byl silnější. Nikdo tak ještě ranní návrat z pevnosti neokusil.

Za stín věčné utrpení

V 16. století bylo kolem dnešního území pevnosti mnoho monumentálních staveb, obrovské chrámy a honosné paláce. Hotový ráj, který se těšil velkému zájmu a obdivu. Spokojeně zde žilo mnoho obyvatel. A také muž, který se jmenoval Baba Balnath. Žil na místě, kde se měla tehdy vystavět právě nová pevnost Bhangarh Fort. Nejdříve nesouhlasil, ale nakonec neměl na výběr. Svolení k výstavbě však dal jen za předpokladu, že mu pevnost nebude vrhat na jeho obydlí stín. Pokud by tomu tak bylo, uvrhne pevnost do nekonečné zkázy, která nebude mít nikdy konce. A svému slovu měl brzy dostát.

Nebyl však jediný, kdo proklel tajemné místo. Dalším důvodem byla nešťastná láska čaroděje Singhiya. Ten chtěl získat krásnou princeznu, která obývala jeden z velkolepých paláců. Princezna ho hrubě odmítla, což vedlo k obrovskému neštěstí všech místních obyvatel. Na palác, kde princezna žila, posílal opakovaně hrozivé kletby opředené silnou energií černé magie, aby jeho obyvatelé zemřeli nadpřirozenou a bolestivou smrtí. Kletba však nezůstala jen u paláce a postihla celé území. Jejich duchové měli v pevnosti strašit navždy a nikdy nenajít vytouženého klidu. Jeho kletba se však obrátila i proti němu, když na tomto místě jeho duch uvízl. Údajně se tam zjevuje dodnes a hledá svou lásku.

Neštěstí nikdo nevydržel

V 18. století se rychle neslo pevností, že tu straší a ztrácejí se lidé. Hrozivý přízrak, který měl obcházet každou noc místní obyvatele, postupně vyhnal všechny. Poslední lidé, kteří ještě byli schopni snášet kruté rány osudu v prokleté pevnosti, odešli roku 1783. Už nebylo za co bojovat, neštěstí bylo až přemíru. Od té doby je území jen městem duchů, kde se dějí nevysvětlitelné záhady. Je zde cítit pachuť neštěstí, zrady a černé magie. I přes to je lákadlem mnoha turistů. Místní se ho ale dodnes bojí.

Pokud se do pevnosti vydáte, připravte se na sérii podivných zvuků, nevysvětlitelné pocity i fyziologické projevy. Pocítit můžete mimo jiné mrazení, ale i nával tepla. Návštěvníci uvádí také silnou tíseň, tlak na hrudi nebo pocit neštěstí. A to je jen část toho, co pevnost dokáže ve dne. To, co dokáže v noci, je dodnes záhadou…


Zdroje informací:
TheHindu.com, Bhangarh: the most haunted fort in India
BBC.com/Lonely Planet's top 10 splendours of Rajasthan
Wikipedia.com/Bhangarh Fort

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy