Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Záhadná farma Monte Cristo: Kojence z rukou matky vytrhla temná síla

Zdroj: Wikimedia Commons, Bidgee - Own work, CC BY-SA 3.0
tajemná místa

Toužíte se ubytovat na místě, kde vás v noci nečeká poklidný spánek a není jisté, zda vás vůbec pustí dovnitř? V tom případě nesmíte opomenout tajemnou farmu Monte Cristo v Novém Jižním Walesu, kde duchů straší hned několik. A ne tak ledajakých. Tragická smrt tu z každé zdi přímo křičí.

Viktoriánská farma láká svou polohou v malebné Austrálii. Nenechte se však mýlit, je to místo plné záhad se silnou negativní energií. Jaká je podle magazínu Australian Geographic jeho historie?

Dům hrůzy, který nese smrt

V 19. století koupili dům manželé Christopher a Elizabeth Crawleyovi, kteří měli sedm potomků. Dlouho se však z nového obydlí neradovali, Christopher záhy skonal na otravu krve. Říká se, že byl velmi štědrý, i proto byl mezi lidmi velmi oblíbený. Jeho smrt hluboce zasáhla jeho manželku, a to natolik, že si svou zlost vybíjela služebnictvu v domě. Týrání a šikana byly jejím denním chlebem a neustále se stupňovaly.

Od smrti Christophera jeho žena téměř nevycházela z domu. Dokonce prý byla venku jen dvakrát za dlouhých 23 let, a to pouze v černých šatech. Většinu času se modlila, nechala si doma dokonce postavit soukromou kapli.

V domě začalo záhy docházet k podivným věcem. Šuškalo se, že je dům prokletý. Služka, jež se dlouho s manželem snažila o dítě, po otěhotnění spáchala z ničeho nic sebevraždu. Další služce vypadlo dítě z ruky na schodech tak, že bylo okamžitě mrtvé. Služka se nechala slyšet, že jí z rukou kojence vytrhla temná síla. Další služebná zemřela při porodu. Na slamníku uhořel sluha. Dokonce se městem šuškalo, že ve sklepě farmy Monte Cristo má byt řetězy spoután postižený syn domovníka.

Temná síla nepřestává působit ani po letech

Když Elizabeth zemřela na protržení střeva, tragédie z ničeho nic ustaly. Tragické smrti však zanechaly v domě své následky. Potomci manželů Crawleyových se na farmu rodičů pár let ještě vraceli. Prý tam však zažívali tolik zlého, že raději nechali farmu chátrat. Našel se však ten, kterého minulost domu neodradila a s nadšením ji koupil.

O několik desítek let později se majitelem domu stal kupec Reg Ryan. Varován před koupí byl od lidí z města opakovaně. Když se do domu jeho rodina nastěhovala, od počátku tam nebydleli sami. Pravidelně se jim zjevovali duchové manželů, děti trpěly na panické ataky a ke schodišti, kde kdysi temná síla vytrhla služce z náručí dítě, se bály přiblížit.

Žádný host do domu

Vypráví se, že jakmile spatříte Elizabeth, udělá se vám okamžitě zle a těžce se vám dýchá. Pohltí vás negativní energie a před očima se vám promítne celý váš život. Je to pocit, jako byste měli za pár minut zemřít. Má však jedno specifikum! Novým majitelům farmy Monte Cristo se nezjevuje. Žádného hosta však do domu nepustí. Na balkoně se také pravidelně zjevuje duch služky, která spáchala sebevraždu. Stojí na zábradlí a teskně pláče.

Nejhorší má být duch syna domovníka, který byl připoután v řetězech ve sklepě. Prochází se prý po domě, táhne za sebou řetězy, které vytváří strašidelný zvuk. Chodit má každý den ve tři v noci. Čeká, až přijde ten, kdo ho z řetězů osvobodí.

Pokud vás láká zažít nevšední noc, můžete si na této farmě zaplatit ubytování. Dům v Austrálii je vám k dispozici! Otázkou je, zda vás duch Elizabeth pustí dovnitř…


Zdroje informací:
Wikipedia.com/Monte Cristo Homestead
Australian Geographic: The haunting of the Monte Cristo Homestead

Související články

Další články