Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Záhada mrtvého muže s dokonalým chrupem: Neví se, kdo to je a kde se tam vzal

Vražda
Už je tomu rok, co bylo v remízku u Habrů na Havlíčkobrodsku náhodně objeveno tělo neznámého muže. Ten zemřel násilnou smrtí a vrah jeho ostatky úspěšně ukryl v zalesněné oblasti. Policie stále nezná totožnost mrtvého muže, tudíž ani nemůže pátrat po vrahovi. Vyšetřovatelé nyní sestavili podobiznu neznámé oběti.

Tělo neznámé oběti bylo objeveno úplnou náhodou. 15. října 2019 totiž procházel remízek v místech zvaných Rybníček muž s detektorem kovů. Ani ve snu ho ale nenapadlo, jaký strašný nález ten den učiní. V mělkém hrobě totiž objevil zetlelé tělo.

Na místo ihned přivolal policii, která se případem začala zabývat. „Z výsledků provedené soudní pitvy jsme zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí, na které se podílela další osoba,“ informovala tisková mluvčí policie Dana Čírtková.

Mrtvý může být až patnáct let

Určení vzhledu i totožnosti muže značně komplikovalo stadium rozkladu. „Doba úmrtí byla stanovena na 15 let a méně od nálezu těla. Podle entomologického materiálu bylo možné stanovit pouze minimální dobu zakopání těla na čtyři až šest let,“ řekla policejní mluvčí. Vyřešení případu tak rozhodně nebude jednoduché.

„K bližšímu popisu muže lze uvést, že se jedná o osobu kavkazoidního typu ve stáří 34 až 45 let, pravděpodobněji ale 35 až 40 let. Muž byl vysoký 181 až 185 centimetrů, měl černohnědé vlasy v délce 30 centimetrů a měl kratší vousy v oblasti brady a na lících. Muž měl velmi dobře udržovaný a nákladně ošetřovaný chrup,“ popisuje mužův vzhled policie.

Detaily se mohou lišit

Nyní se vyšetřovatelům podařilo sestavit mužovu podobiznu a doufají, že ho někdo pozná. Zároveň ale upozorňují, že některé detaily na podobizně mohly být ve skutečnosti jinak. „To platí zejména pro šířku a profil nosu, který nemohl být rekonstruován s větší přesností z důvodu odlomených kostěných struktur nosu,“ upřesnila Čírtková.

Policie tak se zveřejněním podobizny žádá veřejnost o pomoc. V případě znalosti jakýchkoliv informací, vedoucích k určení identity muže, se mohou lidé obrátit na linku 158 nebo informace poskytnout zcela anonymně na e-mail krpj.patrani@pcr.cz.

Související články

Další články