Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Záhada věku zesnulé Jolandy odhalena: Lidé se dohadovali, kolik jí doopravdy je

Zdroj: reprofoto Youtube
+ Dalších 10 fotografií
ZÁHADA
Když kartářka, vědma a věštkyně Jolanda odešla na věčnost, mnoho médií začalo psát, že zemřela dva roky před semdesátkou. Je pravda, že i na české Wikipedii má dosud datum narození 25. února 1951. Jenže jak se ukázalo, den i měsíc je správně, ročník ale už ne. S Jolandou se ve čtvrtek lidé naposledy rozloučí v Děčíně.

„Kolik mi je let? To už zasahujete hodně moc. Kolik se cejtím, no,“ řekla našemu redaktoru před časem.

Čtěte také: Nejlepší hlášky a věštby Jolandy, které ji proslavily

Odhalení

Po její smrti však vyšlo najevo, že na internetu udávaný věk 68 let byl nesmyslný.

„Maminka zemřela ve věku nedožitých 56. narozenin, bylo jí padesát pět,“ řekl eXtra.cz syn David. Jolanda měla ještě potomka Patrika. I Facebook samotné Jolandy potvrzuje její datum narození: na svět přišla 29. března 1964. A ostatně stejný věk je uváděn na jejím parte. S Jolandou, vlastním jménem Věrou Nemethovou, se lidé mohou rozloučit 23. ledna od 14 hodin v obřadní síni v Děčíně-Folknářích. Její ostatky pak budou uloženy do rodinné hrobky.

Příčina smrti

Věštkyně zemřela v pátek v osm hodin ráno na následky selhání srdce. „Maminka měla zápal plic, takže dostala antibiotika, která jí ale nezabrala. Když pak jela na plicní, zkolabovala tam. Oživovali ji tam čtyřicet minut a pak už to šlo z kopce. Do toho jí našli embolii, deset dní byla v umělém spánku, protože se jí neokysličoval mozek. A oživovali ji celkem čtyřikrát. Pak to bohužel její srdíčko už nedalo,“ uvedl syn.

Související články

Další články