Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Záhada v SAPĚ: Podnikatel Jan Vaculík zmizel, zůstalo po něm jen otevřené porsche

Záhada v SAPĚ: Podnikatel Jan Vaculík zmizel, zůstalo po něm jen otevřené porsche
Zdroj: Policie ČR / Koláž eXtra.cz
PÁTRÁNÍ

Blanenští kriminalisté vyhlásili pátrání po šestapadesátiletém podnikateli Janu Vaculíkovi z Černé Hory, který jel do Prahy na obchodní schůzku. Na ni se ale nedostavil, policie našla jen jeho nezajištěný vůz. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Bohumil Malášek.

Podnikatel odjel na schůzku v pondělí ráno vypůjčeným osobním vozem VW Golf v provedení combi. Cestou si v autoservisu, pravděpodobně poblíž Prahy, vyzvednul z opravy svůj vůz Porsche Cayenne. Pronajatý vůz tam vrátil. Na schůzku ale už nedorazil. Pohřešování oznámili policistům v pondělí večer příbuzní, podle nichž by jim muž případou změnu svého programu oznámil.

Kriminalistům se podařilo zjistit, že podnikatel opravdu dorazil do pražské tržnice SAPA. Pohyb pohřešovaného muže tam kolem poledne zachytily bezpečnostní kamery. Na smluvenou schůzku ale podle sdělení druhé strany už nepřišel, uvedl mluvčí.

Hlídka při noční kontrole v tržnici objevila jeho odstavený nezajištěný vůz. V něm našla některé jeho doklady a osobní věci. Muž má nedostupný mobilní telefon. Ani další prověrky kriminalisty zatím nedovedly k vypátrání podnikatele.

Muž je 175 až 180 centimetrů vysoký, zdánlivého stáří 55 až 65 let. Je obézní, má rovné vlasy, modré oči. Informace k pohybu hledaného muže lze kriminalistům sdělit na policejní tísňovou 158.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy