Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Záhada v přírodě vysvětlena: Proč jsou i mezi zvířaty homosexuálové?

Záhada v přírodě vysvětlena: Proč jsou i mezi zvířaty homosexuálové?
Zdroj: Facebook
Vědci tohle zvířecí chování nikdy nechápali. Je přeci v rozporu s evolucí, aby se nějaké zvíře dobrovolně vyhnulo množení a dalo přednost stejnému pohlaví. Přesně je na světě přes 1500 druhů zvířat, u kterých bylo zjištěno homosexuální chování.

Podle Darwina mají zvířata v sobě rozmnožování zakódováno, aby nedošlo k vymření druhu. Ale ono to tak není. Od hmyzu přes ptáky, tučňáky, lvy až po žirafy se našly důkazy homosexuálního chování. Tito jedinci mláďata mít nikdy nebudou.

A vědci ze švédské univerzity v Uppsale přišli na to, proč tomu tak je. Není to žádná hříčka nebo chyba přírody, ale právě naopak. Moudrá příroda přesně ví, co dělá, když nechává některá zvířata bez možnosti rozmnožování.

Podle testů na broucích zjistili, že pokud jeden brouk z vrhu nejeví zájem o samice, ale naopak samce (či naopak), tak jeho sourozenci jsou mnohem plodnější než ti brouci, kteří ve vrhu žádného homosexuála nemají.

Takže počet dalších broučích vajíček na vrh zůstane zachován nebo je leckdy ještě vyšší. Rovnováha tak zůstane zachována a počet mláďat se nesnižuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy