Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Záhada v Chorvatsku: Našli zakrvácenou ženu, která si nic nepamatuje. Policie chce použít umělou inteligenci

V Chorvatsku našli záhadnou cizinku.
Zdroj: Policijska uprava primorsko-goranska, koláž eXtra.cz
Záhadný nález

Velmi záhadný nález učinil dne 12. září rybář na chorvatském ostrově Krk. Našel tam asi šedesátiletou ženu, která si prý nic nepamatuje, ale mluví perfektně anglicky. Měla poranění na obličeji a zakrvácené oblečení. V současné chvíli policie po ženině totožnosti stále pátrá a podle nejnovějších informací chce využít i umělou inteligenci.

Na tento den chorvatský rybář jen tak nezapomene. Dne 12. září z loďky zpozoroval na ostrově Krk asi šedesátiletou ženu. Na její záchraně se podílelo čtrnáct členů chorvatské horské služby. „Dole na pobřeží jsme nalezli lehce zraněnou ženu, měla několik oděrek a byla velmi dehydratovaná a vyhublá. Sotva se dokázala napít,” prozradili záchranáři podle webu The Guardian.

Žena na sobě měla růžový klobouk, pruhované triko a tmavé kalhoty. U sebe však neměla žádné doklady ani mobilní telefon, díky kterému by ji mohli identifikovat. Žena si totiž nepamatuje, jak se na ostrov dostala ani jak se jmenuje. Měří asi 165 centimetrů, má špinavé blond vlasy po ramena a modré oči. Momentálně se léčí v nemocnici v Rijece na chorvatské pevnině.

Extrémně nepřístupná oblast

Zdá se, že žena na ostrově strávila několik nocí. Zrovna tuto oblast navštěvují medvědi a divoká prasata. Jeden z místních již zmíněnému webu uvedl: Je velmi zvláštní, že v této oblasti vůbec byla. Je to extrémně nepřístupná část, kde jsou strašně ostré kameny, které jsou schopné rozseknout gumu na podrážkách bot.

Teorií o tom, jak se žena na ostrov dostala, je několik, ale všechny jsou málo pravděpodobné. Ostrov se nachází na velmi těžko přístupném místě a podle odborníků by normální člověk určitě nedokázal uplavat takovou vzdálenost, aby se tam dostal, protože na to potřebuje výjimečnou sílu. Ani v obci, odkud se tam mohla dostat, ji nikdo neviděl a nikdo si ji nepamatuje. Podle mnohých se také mohla jít projít, upadnout a ztratit paměť úderem do hlavy.

Policie stále nezjistila ženinu totožnost, a proto se obrátila na mezinárodní experty, kteří by mohli pomocí umělé inteligence zjistit, co je žena vlastně zač. Zjistit by se to dalo podle informací v globální databázi, kterou mají k dispozici.

Související články

Další články