Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Záhada v 10 fotografiích: Dům opuštěný v roce 1956 je stále plný jídla a věcí dávno mrtvých obyvatel

Vítejte v Crooked Cottage!
Zdroj: reprofoto MailOnline
+ Dalších 6 fotografií

Po Ancient Ram Inn, nejstrašidelnějším penzionu ve Velké Británii, tu pro vás máme další záhadný dům. Tentokrát se jedná o takzvaný Crooked Cottage, nacházející se v anglickém hrabství Hertfordshire.

V Crooked Cottage dlouhou dobu žil jistý manželský pár. Když muž zemřel, jeho žena zde bydlela sama, dokud nebyla kvůli špatnému zdravotnímu stavu umístěna do ústavní péče. Stavba zůstala opuštěna a pomalu se začala měnit v ruinu.

Jak ale můžete vidět na snímcích v naší galerii, interiér zůstal prakticky nedotčen. Stále se v něm nachází krásná kovová postel, ženské kolo, oblečení, starožitná trouba, kalendář, sklenice plné zavařeného angreštu a mnoho dalších věcí. To naznačuje, že dům už celá léta nikdo nenavštívil – dokonce ani zloději.

Teprve nedávno sem zavítal fotograf Toby Batchelor, jehož koníčkem je takzvaný urban exploration, tedy průzkum zajímavých objektů, které vznikly lidskou činností (staré továrny, tunely atd.). „Je to opravdu úžasné. To, co tu vidíme, je de facto něčí životní příběh, hnijící v tomto starém zchátralém domku,“ řekl nadšeně.

Nabízí se ovšem otázka, jak je možné, že Crooked Cottage tak dlouho unikal pozornosti různých nenechavců…

Související články

Další články