Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Záhada s Kim Čong-unem: Celý svět se ptá, jestli zemřel, nebo je ve vegetativním stavu

Kim Čong-un
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
Kam se poděl?
Po severokorejském diktátorovi jakoby se slehla zem. Kim Čong-un (36) se na veřejnosti neukázal už dva týdny, a proto se všude objevují nejrůznější spekulace, kde je mu konec. Řada zahraničních médií uvádí, že je po nepovedené operaci ve vegetativním stavu. Objevují se ovšem také informace, že by měl být po smrti.

Severokorejský vládce Kim Čong-un měl prodělat infarkt při obhlídce zemědělských oblastí v zemi. Podle japonského časopisu Shukan Gendai byl okamžitě předán do péče lékařů a do Číny byla poslána žádost o vyslání týmu lékařů. Severokorejský tým však nemohl na odborníky z Číny nadále čekat, a tak zahájil operaci bez nich.

Severokorejští lékaři provedli katetrizaci ucpané cévy, která se nezdařila podle plánu. Namísto jedné minuty jim zavedení katetru trvalo osm minut.

Kam se poděl Kim?

Celý svět nyní spekuluje, co se s Kimem stalo. Už dva týdny se totiž neukázal na veřejnosti a ani nedorazil na narozeninovou oslavu svého dědečka a zakladatele KLDR Kim Ir-sena, což je v zemi významným výročím.

Většina japonských médií hovoří o tom, že severokorejský diktátor Kim Čong-un je po nezdařené operaci ve vegetativním stavu. Severokorejské ani čínské zdroje toto tvrzení nepotvrdily.

Ovšem sociální sítě jsou přehlcené příspěvky, že je diktátor Kim Čong-un po smrti. Dokonce se objevil obrázek, který to jasně naznačuje. Nikde však zatím není oficiální vyjádření Severní Koreje. Podívejte se do fotogalerie na 6. snímek, který koluje po sociálních sítích a naznačuje smrt severokorejského diktátora.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy