Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

ZÁHADA PÁDU Johanky (16) z Mostu SNP: Mluví se o Modré velrybě i selfie

Zdroj: pixabay.com
Tragédie
Případ Johanky (16), která spadla z restaurace UFO, tyčící se nad mostem SNP v Bratislavě, je stále zamotanější a zůstává opředen záhadou. Dívka, která ve středu v podvečer spadla z 90metrové výšky na zadní sklo auta, měla obrovské štěstí. Informace o jejím zdravotním stavu se v několika slovenských médiích razantně liší. Deník Nový čas dokonce v pondělí vydal článek, ve kterém byla Johanka prohlášena za mrtvou. Podle nejnovějších informací ale dívka žije, dokonce komunikuje s okolím.

Šestnáctiletá Slovenka měla neuvěřitelné štěstí. Strašlivě vypadající pád z vyhlídkové restaurace přežila a nyní je podle informací webu Glob.sk ve stabilizovaném stavu a komunikuje s okolím.

"Zdravotní stav pacientky je stabilizovaný, je při vědomí a komunikuje. Prosíme o trpělivost a respektování mimořádně náročné situace rodiny a stejně tak lékařů a ostatního personálu kliniky, aby mohli nerušeně vykonávat svoji práci," uvedla mluvčí Národního ústavu dětských nemocí Dana Kamenická.

Příčina pádu ale stále není vyjasněna. Jednou z teorií je, že Johanku motivovala sebevražedná hra Modrá velryba. Podle informací Glob.sk se měl údajně najít i dopis na rozloučenou, který po sobě chtěla Johanka zanechat. Modrá velryba je vražedná hra, která byla vymyšlena v Rusku a jejímž principem je plnění různých úkolů od jakéhosi "mentora", u nichž se stupňuje náročnost až do chvíle, kdy má teenager splnit ten nejnáročnější úkol. Nejčastěji se jedná o řezné rány, koukání na strašidelné horory nebo stání na okraji střechy vysoké budovy.

Jestli to bylo důvodem, proč Johanka spadla z téměř 100metrové výšky, se zatím neprokázalo. Podle Johančiných spolužáků by za strašlivým pádem mohly stát i selfie fotky ze střechy, které se měly objevit na její sociální síti. Jestli byla Johančinou motivací stát na okraji střechy restaurace právě selfie fotka, se také zatím nepotvrdilo.

Momentálně je nejdůležitější, že je dívka naživu a není v ohrožení života.

Související články

Další články