Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Záhada na Liberecku: Našli tu tajemné stopy, mohly by patřit obří kočkovité šelmě

Záhada na Liberecku: Našli tu tajemné stopy, mohly by patřit obří kočkovité šelmě
Zdroj:
Záhadná šelma
To, že se do Česka vrací vlci a občas k nám zavítá i medvěd, není nic neobvyklého. Pořádnou záhadu ale nyní řeší policisté z Obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou. V písku golfového hřiště v lokalitě Morcinov se totiž našly obrovité stopy, které patří neznámé šelmě. A není to první svědectví o jejím výskytu.

Už v úterý 16. června očitý svědek spatřil v lokalitě Stružince neobvyklé zvíře. Podle oznámení, které podal policii, mělo jít o pumu! Strážnici tak vydali upozornění na její možný výskyt, dál se však nic neřešilo. Podobných upozornění totiž bylo spousta. Svědci hlásili výskyt zvířete například na Semilsku nebo v Jižních Čechách a na Moravě , nikdy se ale výskyt pumy nepotvrdil.

To teď ale může být úplně jinak. "Ve středu 24. června obdrželi policisté z Obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou další oznámení, které může souviset s výskytem tajemné kočkovité šelmy. Oznamovatel v odpoledních hodinách nalezl na bankru golfového hřiště v lokalitě Morcinov několik stop. Otlaky šlépějí o délce 12 centimetrů označil a vyrozuměl policisty," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Policisté následně kontaktovali myslivce v dané lokalitě a otisky stop jim ukázali. Podle myslivců jde o kočkovitou šelmu, která může vážit až padesát kilogramů!

Stále tak platí upozornění, které strážníci vydali už 16. června. Při sestkání se šelmou by měli lidé zachovat klid a nepropadat panice. "Divoká zvířata jsou všeobecně velmi ostražitá a plachá. Při setkání s člověkem jsou to právě ona, která se snaží vyklidit pole jako první a zmizet z dohledu. Rozhodně se ke zvířeti nepřibližujte, nekrmte jej nebo se jej nesnažte odchytávat," varoval Robovský.

Policie prosí veřejnost, aby v případě setkání s touto neznámou šelmou informovala orgány místní samosprávy, myslivce nebo třeba také odbory životního prostředí. Na policii by lidé měli volat jen v případě, že jde například o ohrožení života či škody na majetku způsobené šelmou.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy