Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Záhada na Liberecku: Našli tu tajemné stopy, mohly by patřit obří kočkovité šelmě

Záhada na Liberecku: Našli tu tajemné stopy, mohly by patřit obří kočkovité šelmě
Zdroj:
Záhadná šelma
To, že se do Česka vrací vlci a občas k nám zavítá i medvěd, není nic neobvyklého. Pořádnou záhadu ale nyní řeší policisté z Obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou. V písku golfového hřiště v lokalitě Morcinov se totiž našly obrovité stopy, které patří neznámé šelmě. A není to první svědectví o jejím výskytu.

Už v úterý 16. června očitý svědek spatřil v lokalitě Stružince neobvyklé zvíře. Podle oznámení, které podal policii, mělo jít o pumu! Strážnici tak vydali upozornění na její možný výskyt, dál se však nic neřešilo. Podobných upozornění totiž bylo spousta. Svědci hlásili výskyt zvířete například na Semilsku nebo v Jižních Čechách a na Moravě , nikdy se ale výskyt pumy nepotvrdil.

To teď ale může být úplně jinak. "Ve středu 24. června obdrželi policisté z Obvodního oddělení v Lomnici nad Popelkou další oznámení, které může souviset s výskytem tajemné kočkovité šelmy. Oznamovatel v odpoledních hodinách nalezl na bankru golfového hřiště v lokalitě Morcinov několik stop. Otlaky šlépějí o délce 12 centimetrů označil a vyrozuměl policisty," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Policisté následně kontaktovali myslivce v dané lokalitě a otisky stop jim ukázali. Podle myslivců jde o kočkovitou šelmu, která může vážit až padesát kilogramů!

Stále tak platí upozornění, které strážníci vydali už 16. června. Při sestkání se šelmou by měli lidé zachovat klid a nepropadat panice. "Divoká zvířata jsou všeobecně velmi ostražitá a plachá. Při setkání s člověkem jsou to právě ona, která se snaží vyklidit pole jako první a zmizet z dohledu. Rozhodně se ke zvířeti nepřibližujte, nekrmte jej nebo se jej nesnažte odchytávat," varoval Robovský.

Policie prosí veřejnost, aby v případě setkání s touto neznámou šelmou informovala orgány místní samosprávy, myslivce nebo třeba také odbory životního prostředí. Na policii by lidé měli volat jen v případě, že jde například o ohrožení života či škody na majetku způsobené šelmou.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy