Známého konspiračního teoretika Maxe Spierse našli mrtvého v bytě v Polsku. Do země se vydal proto, aby o mimozemšťanech promluvil na tamní konferenci. Před svojí smrtí měl podle jeho přátel zvracet černou tekutinu a navíc svojí matce poslal záhadný vzkaz. Informoval o tom britský Daily Mail.

„Tvůj chlapeček má problém. Pokud se mi něco stane, pátrej po důvodu,“ napsal muž několik dní před smrtí svojí matce Vanesse Bates (63). Kolem jeho smrti je tak několik otazníků. Podle ní zemřel pro to, že prošetřoval některé případy UFO a vláda nechtěla dopustit, aby se určité informace dostaly na veřejnost.

„Věděl o UFO věci, které se vláda pokoušela utajit. Věděl toho také hodně o osobnostech z politiky, byznysu a zábavy. Měl nepřátele, kteří měli zájem na tom, aby zemřel,“ myslí si jeho matka. Podle polských vyšetřovatelů zemřel přirozenou smrtí, ale pitva nebyla nařízena.

Spiersovi fanoušci se ale s tímto tvrzením nechtějí smířit. Myslí si, že ho zabili vládní agenti. Věděl prý příliš mnoho a někomu se to prostě nehodilo. „Pokud by nebyla pravda, co o UFO tvrdil, proč by ho chtěl někdo zabít? Zdravý člověk jen tak neonemocní a nezemře, otrávili ho!“ myslí si podporovatel Craig Hewlett.

„Jediné, co se ke mně dostalo, byl úmrtní list od polských úřadů, podle kterých se jednalo o přirozené úmrtí. Jak to ale bez pitvy mohou vědět? Nechtějí mi o případu dát ani bližší informace, prý bych potřebovala synovo svolení,“ popisuje ufologova matka.

Muž zemřel už v červenci, ale po několika měsících se stále neví proč. Jeho matka chce přijít na to, co se mu stalo, a jen tak se vzdát nehodlá. "Zjevně neměl žádná viditelná, fyzická zranění, mohl však být otráven. Právě proto jsou toxikologické výsledky tak důležité,” řekla.