Jedny šaty z obchodu doslova zmátly celý svět. Server Buzzfeed upozornil na fotku uživatelky, která si na server tumlbr nasdílela černo-modré šaty s tím, že její přítel je vidí bílo-zlatě, ale to je vidí špatně.

Tahle fotka o pár hodin později doslova zbořila internet, protože na Twitteru se o barvu šatů začala vést válka, do níž se přimotaly se svým názorem i slavné celebrity, a svět tak neřeší nic jiného, než jak je možné, že každý na nich vidí jiné barvy.

Podle výrobce, který se k tomu taky musel vyjádřit a nasdílel správně ostrou fotku, jsou šaty modro-černé, ale záhada i tak trvá. Vyjadřují se k tomu totiž už i odborníci a pletou do toho světelné spektrum a činnost mozku.

Jedna čtenářka jménem Eva nám do diskuze pod první článek o kauze Dressgate, jak ji nazval tisk, na Facebook napsala, že viděla šaty bílo-zlaté a pak od počítače odešla. Když se ale vrátila k monitoru, viděla je už modro-černé.

Tím tady spustila paniku. Začali jsme na židlích jezdit po redakci a hleděli na monitor z různých úhlů a dálek a hele, fakt, pokaždé jsou jiné! A každý je tady jinak vidíme:

Pavel Novotný - Bílo-zlatá, a to ze všech úhlů, dálek, za každého počasí a i se zavřenýma očima.

Leila Tuček - Černo-modrá, zboku zase světle modro-hnědá.

Barbora Koukalová - Zblízka bílo-zlatá, spíše bílo-hnědá, zdálky už jen bílo-zlatá, zboku ale černo-modrá

A vy?