Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Záhada hrobu Karla Gotta na Malvazinkách rozluštěna: Rozhodla láska k Ivaně a dcerám

Záhada hrobu Karla Gotta na Malvazinkách rozluštěna: Rozhodla láska k Ivaně a dcerám
Zdroj: archiv
+ Dalších 27 fotografií
Poslední odpočinek
Dlouho se mluvilo o tom, že si Karel Gott (†80) přál naposledy spočinout v Újezdu u Svatého Kříže na Plzeňsku. Mají tam hrob rodiče české hudební legendy. Jenomže Mistr po sňatku s Ivanou (43) a narození dcer Charlotte (13) a Nelly (11) plány přehodnotil. Hřbitovu na pražských Malvazinkách dal nakonec přednost nejenom proto, že tam odpočívají i další zvučná jména.

Něco málo přes kilometr dělí vilu na Bertramce a hřbitov na Malvazinkách, autem to trvá necelé 3 minuty, pěšky asi čtvrthodinu. Karel Gott (†80) při výběru místa svého posledního odpočinku myslel především na manželku s dcerami.

Ivana (43), Charlotte (13) a Nelly budou milovanému manželovi a tatínkovi stále nablízku. Pokud se tedy vdova nerozhodne sídlo s výhledem na Prahu prodat.

Karel ale podle všeho věřil, že se tak nestane a Bertramka zůstane v majetku rodiny. „Vždycky když jsme jeli s Karlem z Bertramky nebo na Bertramku a míjeli jsme hřbitov na Malvazinkách, tak Karel říkal svému řidiči: Oldo, tady zpomal a podíváme se tady na ten hřbitov. Když moje holky neprodají Bertramku, tady chci ležet, abychom to k sobě měli blízko,“ řekla Nedělnímu Blesku zpěvákova někdejší manažerka Jaroslava Herzerů.

Slavní na Malvazinkách

Gott bude odpočívat ve společnosti samých zvučných jmen. Na Malvazinách má hrob třeba herec Ferenc Futurista, spisovatelé Jakub Arbes, Ondřej Sekora nebo Jiří Karásek ze Lvovic, ale i komunistický prezident Antonín Novotný.

Mistrův hrob teprve vzniká, místo, kde se bude nacházet, je obehnáno bezpečnostními páskami. "Na přání mého manžela bude místem jeho odpočinku hřbitov na pražských Malvazinkách. Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma. Věřím, že vy, kteří jste ho měli rádi, si cestu k němu vždy najdete," oznámila Ivana Gottová v pátek.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy