Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Záhada bermudského trojúhelníku: Co stojí za zmizením lodí a letadel? Vědci přišli s novou teorií!

Co se opravdu děje v bermudském trojúhelníku?
Zdroj: profimedia.cz
Bermudský trojúhelník je už mnoho let obrovskou záhadou. Mizí tam letadla a lodě a vše bez logického vysvětlení. Každý, kdo může, se mu velkým obloukem vyhýbá. Teď ale vědci přišli s něčím, co by mohlo tuto záhadu rozluštit. Vyřeší se tajemství bermudského trojúhelníku? Nebo jde jen o spekulaci?

Proč se v bermudském trojúhelníku ztrácí tolik letadel a lodí? A proč všem tento začarovaný trojúhelník nahání strach? Je to údajně kvůli tomu, že tam vědci objevili řadu kráterů, které leží u pobřeží Norska. Je to sice zatím hodně vzdálené od bermudského trojúhelníku, ale vědci se tak aspoň mají čeho chytit. Letadla a lodě tak možná mizí kvůli nim. Jak je to ale možné?

Krátery jsou široké 800 metrů v hloubce 45 metrů. Kvůli nim prý dochází na mořském dně k pravidelným explozím. Přestože vědci krátery našli asi 8000 kilometrů od bermudského trojúhelníku, nebojí se předpokládat, že by se něco podobného mohlo dít i na dně oceánu pod ním!

„Několik obřích kráterů se nachází na mořském dně v oblasti Barentsova moře. Ty jsou pravděpodobně příčinou obrovských úniků plynu,“ řekli vědci z norské univerzity. Způsobit tak mohly mohutné výbuchy, kvůli kterým se potopily lodě, a také mohly „sestřelit“ letadla. Už dříve se spekulovalo o tom, jestli jsou právě krátery příčinou mizení letadel a lodí.

Související články

Další články