Východ ruské Sibiře, zvlášť městečko Chabarovsk, je v současných dnech ochromen děsivou záhadou, která znepokojuje místní obyvatele. Hrůzný nález pytle až po okraj naplněného uřezanýma lidskýma rukama vyvolává otázky, na které je složité odpovědět. Případem se už sice zabývá policie, ale ta s obyčejnými lidmi nemluví.

A protože otužilí usedlíci nedaleko hranic s Čínou chvíli neposedí, někteří z nich se pustili do pátrání na vlastní pěst. Píší o tom i novináři z místního listu The Siberian Times.

Jednou z možných variant je, že ruce uřezali obchodníci s lidskými orgány. Policie by tak v případě nalezení zbylých částí těl nemohla oběti identifikovat. V Chabarovsku si ale také myslí, že by mohlo jít o končetiny mrtvých těl z márnice. Nikdo už však nedokáže vysvětlit, proč by kdo něco takového dělal. Některé z rukou byly obalené nemocničním materiálem.

Zatímco lidé chtějí věřit spíš druhé možnosti, podle policie je pravděpodobnější ta první. Obyvatelé Chabarovsku se obávají zejména toho, že podobných nálezů bude přibývat. Snad muži zákona hrůznou záhadu brzy rozlousknou, aby se všem ulevilo.