Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Koho Ivana do katedrály nepozvala a kdo nepřijde

Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Koho Ivana do katedrály nepozvala a kdo nepřijde
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 27 fotografií
SMUTEK
Pohřeb Karla Gotta hýbe republikou. V pátek se s božským Karlem Gottem (†80) rozloučí široká veřejnost, v sobotu pak vdova po zpěvákovi pozvala přátele na zádušní mši do katedrály svatého Víta na Pražském hradě. Chybět nebudou špičky českého šouzbyznysu, na dvě podstatná jména si ale Ivana Gottová (43) ani nevzpomněla.

Jak redakce eXtra.cz zjistila, pozvánky esemeskou přicházely již v sobotu 4. října, čtyři dny po úmrtí Karla Gotta (†80). Kromě toho všichni dostali e-mailem také pokyny o tom, jak se na Hrad dostat a kam doručit velké květinové dary a věnce.

„Jsem pozvaná, určitě se přijdu památce pana Gotta poklonit,“ řekla eXtra.cz například Monika Bagárová Pozvánka dorazila i Markétě Konvičkové „Ještě bohužel nevím, jak mi to časově vyjde, ale budu se moc snažit, však to byl náš klenot,“ prozradila nám.

Mezi dalšími, jejichž účast se nám podařilo stoprocentně potvrdit, je Hana Zagorová se Štefanem Margitou (ten bude i zpívat, stejně tak i Lucie Bílá (53)), Michal David (59), Ilona Csáková, která je blízkou přítelkyní Ivany Gottové, Jitka Zelenková, textař Michael Prostějovský, Helena Vondráčková, dirigent Václav Hybš s manželkou, Martin Chodúr, Sagvan Tofi, Martin Dejdar, bývalý dlouholetý tajemník Honza Adam, pozvánku dostala i Eva Pilarová nebo Ladislav Štaidl (74). Ale v katedrále jich bude samozřejmě mnohonásobně víc.

Kdo nesmí přijít?

U některých samozřejmě zůstává otázkou, jestli některým účast neznemožní aktuální zdravotní stav. Třeba takový Jiří Krampol, s kterým měl Gott velmi hluboký přátelský vztah, je momentálně na JIPce a určitě nebude moci přijít.

Řada lidí podle našich informací dostala pozvánku určenou výhradně pro jednu osobu, nemohou si tedy vzít s sebou doprovod.

Pak jsou tu ale tací, kteří na dopis nebo esemesku čekali marně. Třeba taková Jaroslava Herzerů, která Gottovi řadu let dělala účetní a pak i manažerku, když Mistr odešel ze služeb Františka Janečka,

„Na Žofín nejdu a neočekávám, že by ta dáma (Ivana Gottová – pozn. red.) byla tak velkorysá, což jí podle mě není vlastní, že by mě pozvala v sobotu do Víta. S Karlem jsem se už rozloučila po svém,“ uvedla zase blízká přítelkyně zpěváka Alice Kovácsová. Těch, na které se nedostalo, ale bude určitě víc.

Související články

Další články