Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zadržení na Hradě: Manévry kolem Miloše Zemana, zatkli dva muže z jeho okolí

Zdroj: Profimedia
KAUZA
Na Hradě se odehrála nečekaná situace, v pondělí byli zadrženi dva bodyguardi prezidenta Miloše Zemana. Do práce si pro ně přišli detektivové Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Se zprávou přišly Lidovky.cz

Informaci o zadržení dvou prezidentových mužů potvrdil serveru Lidovky.cz žalobce, jenž má případ na starosti. Ondřej Šťastný, dozorový státní zástupce z Městského státního zastupitelství v Praze, říká, že v pondělí 15. února byli příslušníky GIBS zadrženi dva ze zástupců Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Bodyguardi jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti.

Inspekci na nezákonné jednání členů prezidentovy ochranky údajně upozornilo vedení útvaru. Šťastný konstatuje, že v oné věci doposud nebylo zahájeno trestní stíhání žádné osoby. Informace webu Lidovky.cz říkají, že inspektoři sledovali bodyguardy již delší dobu.

„V pondělí 15. února byli Generální inspekcí bezpečnostních sborů přímo na pracovišti zadrženi dva příslušníci Policie ČR – Útvaru pro ochranu prezidenta ČR. Jsou podezřelí z majetkové trestné činnosti,“ řekl Lidovkám.cz bez dalších podrobností státní zástupce Ondřej Šťastný z Městského státního zastupitelství v Praze. Dodal, že v případu dosud není nikdo trestně stíhán. Mluvčí GIBS Ivana Nguyenová nechtěla případ komentovat.

Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček kauzu neokomentoval. „Otázky je nutné směřovat na policejní prezidium. Nejsem oprávněn o případu hovořit,“ sdělil stroze Lidovkám.

Útvar pro ochranu prezidenta je elitní policejní složka, která se nestará jen o bezpečnost Miloše Zemana, ale i o bezpečí vážených mezinárodních návštěv. Příslušní bodyguardi taktéž hlídají například objekty, kde prezident pobývá.

Související články

Další články