Třiadvacetiletý Sajfaddín Rizkí minulý pátek na pláži v tuniském letovisku Sousse s úsměvem na rtech postřílel téměř čtyřicet lidí, většinou šlo o turisty z Velké Británie. K útoku se o víkendu přihlásil Islámský stát, jehož členem byl i mladý student, masový vrah.

Jak čas běží, policie i svědci útoku odhalují další a další děsivé detaily krveprolití. Hotová je už taky pitevní zpráva vraha, kterého policisté po útoku zastřelili. Z rozboru krve vyplynulo, že Rizkí byl během svého běsnění pod vlivem drog, pravděpodobně kokainu. Drogy se ovšem neslučují s jeho vírou, stejně jako alkohol, ačkoli z historie víme, že islámští bojovníci, než šli do boje, si odvahu dodávali různými omamnými látkami.

Podle všeho to také vypadá, že útočník se nechtěl nechat zabít a plánoval mnohem více obětí. Vyšetřovatelé totiž našli na jeho těle bombu, kterou s největší pravděpodobností chtěl na sobě odpálit sám. Jak píše web topky.sk, v souvislosti s výbušninou se vyrojily spekulace, že byl Rizkí kvůli drogám už tak mimo, že nebyl schopný bombu sám odpálit.

Podle očitého svědka byl při masakru terorista dobře naladěný. Smál se a svoje oběti na pláži si dokonce fotil na mobil. „Střelec se zbraní na zádech byl v jeden moment zaneprázdněný focením mrtvých těl,“ uvedl pro Daily Mail Paul Short.