Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Žádný hrob na Malvazinkách paní Ivana Gottová nekoupila, tvrdí správce hřbitova

Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
Podivné plány
„Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma,“ uvedla před pár dny Ivana Gottová, vdova po Karlu Gottovi (†80), kde bude místo jeho posledního odpočinku. Na jeho přání to má být údajně hřbitov na pražských Malvazinkách. Jak to ale vypadá, její plány se možná změnily nebo se k řešení hrobky ještě nedostala. Možná došlo k jakémusi taktickému utajení. Ještě v úterý odpoledne totiž správa hřbitova žádný kontakt s Ivanou Gottovou neevidovala.

Hřbitov Malvazinky, kterému se mezi lidmi říká i Smíchovský hřbitov, patří mezi největší v Praze a leží na západním okraji Smíchova. Vzdálen je přibližně kilometr od Mistrovy vily na Bertramce. "Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma," napsala Ivana s tím, že až to bude aktuální, sdělí fanouškům konkrétní místo.

Zatím ale podle zjištění eXtra.cz Ivana oficiálně se správou hřbitova nic neřeší. "Je pravda, že paní Gottová avizovala, že půjde o hřbitov na Malvazinkách, žádné vybrané místo ani platbu zatím ale neevidujeme," řekla eXtra.cz Jana Volková ze Správy hřbitovů Praha.

Zeptali jsme se přímo na Malvazinkách, zda se nemluví o nějakém místě, kde by měl Karel Gott hrob. "Nevím o tom, že si měli pozůstalí pořídit hrobové místo. Mluví se o tom, ale nic takového zatím tady nikdo neřeší. Mohou si koupit nějakou původní hrobku, nebo si nechají pronajmout místo," řekl nám zaměstnanec hřbitova, kterého zaskočilo, že v posledních dnech se na hřbitov chodí více a více lidí ptát, kde má Mistr hrob. "Denně se přijde zeptat 15 a více lidí, kde bude Karel pochován. Dokonce se tu objevil i fanoušek z Německa," dodal zaměstnanec.

Kdy k tomu dojde, ví jen Ivana Gottová, která možná zakoupí místo tak, že její jméno v transakci nebude figurovat Možná má plán udělat vše v tajnosti. Možná ještě plány přehodnotí. Zkusili jsme kontaktovat mluvčí rodiny, ale Aneta Stolzová telefon během úterý nezvedala.

Ze známých osobností jsou na Malvazinkách pohřbeni prezident Antonín Novotný, spisovatelé Ondřej Sekora a Egon Bondy, divadelní režisér Petr Lébl, herci Ferenc Futurista a Antonie Nedošinská a řada dalších významných uměleckých jmen.

Související články

Další články