Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Žádné překvapení na Andělech: Nemocný Hapka byl uveden do Síně slávy, objevem roku je Lenny, cenu dostal i Karel Gott

Anděl 2013 překvapil akorát tím, že sošky sbírali hlavně Bratři
Orffové, to je pro běžného posluchače ještě taková menší neznámá.
Zdroj: koláž archiv

Když je třeba ocenit Karla Gotta (za cokoliv, to je úplně jedno), klidně se k tomu vymyslí nějaká speciální kategorie, přece není možná, aby byl Mistr někde opomenut. Tak to bylo i na letošních Andělech, kde zpěvák dostal zvláštní cenu pořadatelů, protože jinak bychom měli pocit, že ceremoniál není bez Gotta úplný.

Ostatně ani v jiných kategoriích se mnoho převratného neudálo, sošky brali všichni tři miláčci poroty – tedy Tomáš Klus, skupina Kryštof a Dan Bárta, kteří se vzájemně střídají a přeskakují v jednotlivých ročnících a jednotlivých kategoriích, záleží na tom, co se jim vždycky ten rok povede natočit, a je jedno, jestli to je skladba, klip nebo album.

Českého diváka tak mohlo udivit jenom to, že album roku a skupinu roku vyhráli Bratři Orffové, což je pro běžný posluchačský mainstream taková menší neznámá, a objevem roku se stala devatenáctiletá Lenny, dcera Lenky Filipové, která má slušně našlápnuto k tomu, aby se uchytila i za hranicemi.

Na zpěvačku roku to ale zatím není (možná v dalším ročníku), tenhle titul si odnesla Lenka Dusilová, již ale víc než ceny momentálně zajímají pleny, neboť Dusilová nedávno porodila. Do Síně slávy vstoupil čerstvý sedmdesátník Petr Hapka, toho času vážně nemocný. Což nám nedá nevzpomenout si na příslovečný polibek smrti, většinou se akademie takto dohodne narychlo tam, kde by to nemusela v blízké budoucnosti stihnout předat.

A jak to dopadlo ve všech kategoriích?

Skupina – Bratři Orffové

Zpěvák – Dan Bárta

Zpěvačka – Lenka Dusilová

Objev roku – Lenny

Album – Šero (Bratři Orffové)

Skladba – Cesta (Kryštof a Tomáš Klus)

Klip – Up To Speed Now (Monkey Business)

Nejprodávanější album – Český kalendář (Michal Horáček)

Související články

Další články