Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Žádná volební dramata u Pirátů: Bartoš obhájil pozici předsedy strany

Zdroj: Profimedia.cz
POLITIKA
Velmi výrazný politik Ivan Bartoš (38) byl znovu zvolen šéfem Pirátů. Od členů strany obdržel 606 hlasů z 653 odevzdaných. S Bartošem postoupil do druhého kola i místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal. Své kandidatury se ale vzdal a vítězství přenechal Bartošovi. Třetí z kandidátů Mikuláš Ferjenčík získal 261 hlasů.

„Ivan získal o téměř polovinu více hlasů. Děkuji vám za podporu. Nebudu pokračovat,“ řekl po zisku 376 hlasů Pikal a oznámil, že se kandidatury vzdává. „Děkuji Vojtovi za to gesto. I když já jsem se na druhé kolo těšil. Všem děkuji za podporu,“ řekl po opětovném zvolení Bartoš.

Bartoš má jasné cíle. Prvním je udržení dobrého kurzu ve Sněmovně nebo zvyšování kompetencí jednotlivých členů. V krajských volbách, které budou letos, by rád získal nejméně 100 zastupitelů, před čtyřmi roky získali Piráti jen 9. Posledním úkolem je podle něj úspěch v parlamentních volbách za rok a půl.

„Své znovuzvolení vnímám jako obrovský závazek nejen vůči členské základně Pirátské strany, ale především občanům České republiky. Jsem také vděčný za vysokou úroveň každoročního svátku vnitrostranické demokracie, kterým je Celostátní fórum. Oba mí spolukandidáti každodenně prosazují své vize a já se obracím s velkým respektem k jejich práci pro Piráty i pro občany. Nejen s nimi, ale se všemi Piráty chci prosazovat politiku, o níž jsem hovořil ve své kandidátské řeči, jejímž naplňováním chceme směřovat ke svobodné, vzdělané a nejen digitálně propojené společnosti, v níž je ohleduplnost skutečnou hodnotou,“ řekl eXtra Ivan Bartoš.

Piráti se podle průzkumů veřejného mínění přetahují s ODS o pozici celostátně druhé nejsilnější strany. Se 22 poslanci mají třetí nejsilnější poslanecký klub. Jsou v opozici a požadují odchod premiéra Andreje Babiše.

Související články

Další články