Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Žádná role jí nedělala problém: Jak šel čas s Pyšnou princeznou Alenou Vránovou

Žádná role jí nedělala problém: Jak šel čas s Pyšnou princeznou Alenou Vránovou
Zdroj: Profimedia/Československý státní film/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 13 fotografií
Galerie
V Česku máme mnoho nadaných herců a hereček a jednou z nich je právě Alena Vránová (87). Diváci si ji jistě budou pamatovat z pohádky Pyšná princezna nebo z Hrádek s čertem. Ale nehrála jen v pohádkách, objevovala se také v komediích, dramatech nebo psychologických snímcích. Podívejte se do galerie, jak šel čas s Alenou Vránovou...

Pražská rodačka Alena Vránová je velmi dobře známá pro své skvěle zahrané role princezen a sebevědomých mladých žen. Princezna Krasomila z pohádky Pyšná princezna je bezesporu jedna z jejích nejlepších rolí. Ale zvládla i náročnější charaktery.

Diváci si herečku mohou pamatovat z filmu Ztracenci, Trapasy, ze seriálů Ulice, Život je ples nebo Obchoďák. Zahrála si i v krimiseriálu Specialisté. Jak je vidět, herečka opravdu nemá problém se žádnou rolí, kterou dostane.

Nevydařené vztahy

Vránová byla dříve provdaná za Pavla Kohouta, ale při natáčení právě Pyšné princezny se sblížila s Vladimírem Rážem, který se později stal jejím druhým manželem. Představitelka Krasomily se zamilovala a tehdejší manžel Pavel jí lásku rozhodně nepřál. Ona i Vladimír od Kohouta dostávali dopisy s výhrůžkami, urážkami a prosbami.

Smůla se lepí na paty

Po rozvodu se Alena s Vladimírem vzali a měli spolu dcerku Markétu. Ale ani jejich vztah nebyl úplně harmonický, Ráž měl milenky a Vránová si také nakonec našla někoho bokem. Možná svou smůlu na vztahy přenesli i na dceru, která se utápěla v slzách a alkoholu, když její manžel propadl drogám.

Markétě se maminka snažila pomoci, ta to ale odmítala. Nakonec zemřela o Vánocích roku 2013 a Aleně Vránové zbyla jen vnučka Terezka. Podívejte se, jak šel čas s talentovanou Alenou Vránovou...

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy