Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zadek prozradí víc než nos: Revoluce v testování na koronavirus!

Zdroj: Oblastní nemocnice Příbram
Koronavirus
Čína zavedla revoluční testování na přítomnost koronaviru. Podle státní televize CCTV zdravotníci využívají výtěry z konečníku, které jsou mnohem efektivnější než ty klasické z nosu či úst. Tuto metodu ale využívají jen v oblastech, kde panuje vysoké riziko nákazy.

Testy na koronavirus nejsou nic příjemného, obzvlášť ty z nosu, kdy zdravotníci musí zavést výtěrovou tyčinku hluboko do nosní dírky. Co ale mají říkat Číňané, kteří musí podstoupit testy na koronavirus formou výtěru přímo z konečníku!

K neobvyklému kroku sáhla Čína v uplynulých dnech. Jak tvrdí vysoce postavený lékař Li Tchung-ceng z pekingské nemocnice Juan, tyto testy jsou velice spolehlivé a dokonce mnohem lepší než ty klasické. Covid totiž podle všeho přežívá nejdéle ve střevech a rektu.

Jen v rizikových oblastech

Čínští zdravotníci jsou si ale podle CCTV dobře vědomi, že nové testování „není tak pohodlné“, a proto ho využijí jen v nejrizikovějších oblastech. Jednou z nich je například část Pekingu, nebo provincie Che-pej, kde v poslední době vypuklo hned několik ohnisek nebezpečné nemoci.

Čína se v posledních dnech potýká s nárůstem nakažených, na což reaguje nejen novou formou testů, ale i uzávěrami. Do země navíc v minulých týdnech dorazil tým vyšetřovatelů WHO, který dnes propustili z karantény a může tak pátrat po původu covidu-19.

Související články

Další články