Víte, že to, jak si lehnete vedle svého partnera, přímo ovlivňuje kvalitu vašeho soužití? Potvrdil to výzkum profesora Wisemana, který se věnuje problematice spánku a snění a jeho výsledky o tomto tématu jsou více než zajímavé.

Zjistilo se, že kvalita milostného vztahu je přímo úměrná s dotyky během spánku. Zkrátka čím víc se budete s partnerem v noci dotýkat, tím víc budete spokojení. Výzkum ukázal, že nejšťastnější páry jsou ty, které spí tváří v tvář tak blízko, až se téměř dotýkají. Naopak nejméně šťastné jsou ty, jež spí čelem k sobě, ale nedotýkají se.

Kupodivu vůbec špatně na tom nejsou ti, kteří spí zády k sobě, ale musí se u toho dotýkat. Ti jsou pak spokojení na 91 procent, zatímco ti, kteří spí zády k sobě a nedotýkají se, jsou spokojeni pouze na 76 procent.

Každopádně výzkum přinesl šokující zjištění, že spokojenost vztahu velmi závisí na dotycích a vzájemné důvěře. Navíc se ukázalo, že v tomhle mají výhodu extroverti, kteří se podle výzkumu prý raději dotýkají a mazlí než introverti.