Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Žačka (12) zfackovala tělocvikáře (36), hrozí jí pasťák: Školu hlídá policie

Zdroj: zschlum.cz
Napadení pedagoga
Dvanáctiletá dívka na základní škole v Bílině napadla učitele. Radnice chce předejít dalším útokům, a proto bude ve škole nyní dohlížet městská policie. Spolužákům dívky, kterou trest nemine, bylo vysvětleno, jak by se v takových situacích měli zachovat.

Teprve dvanáctiletá žačka napadla pedagoga na Mostecku v Bílině Tělocvikáři základní školy dala facku, protože se mu chtěla pomstít za poznámku. Se spolužáky bylo předem domluvené, jak se to provede. Celé to byl promyšlený plán, jak ztrapnit vyučujícího.

Ředitelka školy poskytla detailní popis, jak celý incident probíhal. "On seděl v křesle, nejdříve ho osočila slovně a začala mu nadávat. Měla s sebou zhruba 15 dalších žáků a potom pleskla pana učitele přes tvář," popisovala ředitelka Barbora Schneiderová.

"Zaťukala mu na rameno, vrazila mu facku a utekla. Děti ze šesté třídy se domlouvaly. Ona ta holčička šla do kabinetu a kolem kabinetu stálo víc lidí," prozradila pro TN.cz jedna ze spolužaček dívky. Na šesťáky v pondělí čekalo školení, jak by se měli k učitelům chovat. "Celý den ve škole běží intervence. Vysvětlovali jim, že se stali spoluviníky ve chvíli, kdy dívku podpořili," dodala ředitelka školy.

Dívka před incidentem dostala od napadeného učitele poznámku a také jí těsně před tím byla zhoršena známka z chování. Žačka, která napadla pedagoga, se trestu rozhodně nevyhne. O jejím osudu se bude rozhodovat v pátek a trest bude projednávat vedení školy a města. Holčičce hrozí, že skončí v diagnostickém ústavu. Protože podle všech informací je agresorka ve škole známá firma, ředitelka to nechce nechat plavat jen tak. Na rodinný chod v domácnosti žačky si posvítí sociální úředníci.

Školu navíc bude dočasně hlídat městská policie. "Škola kontaktovala městskou policii, kdyby náhodou došlo k nějakému konfliktu," sdělila místostarostka Marcela Dvořáková.

Související články

Další články