Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Žáci v Jihočeském kraji budou muset nosit roušky i během výuky: Nařízení platí od pondělí

Žáci v Jihočeském kraji budou muset nosit roušky i během výuky: Nařízení platí od pondělí
Zdroj: profimedia
koronavirus
Od pondělí bude pro většinu žáků jihočeských škol platit povinnost nosit roušky i během výuky. Nové opatření v úterý projednala bezpečnostní rada kraje. Nařízení se týká žáků druhých stupňů základních škol, středních škol a studentů vysokých škol.

Pro ČTK promluvila ředitelka jihočeské hygienické stanice Květoslava Kotrbová, přičemž sdělila, že od pondělí bude pro většinu žáků v jihočeských školách platit povinnost nosit roušky i během výuky. Dosud museli žáci nosit roušky především ve společných prostorách, jako jsou chodby a ve třídách je mít nemuseli.

"Je to reakce na to, jak se šíří koronavirus právě ve školách. V současnosti jsou v kraji přibližně čtyři desítky škol, kdy se u žáků nebo pedagogů nákaza projevila," uvedla Kotrbová.

Roušky budou muset ve třídách nosit žáci druhých stupňů základních škol, středních škol ale i studenti vysokých škol. Nařízení se nebude týkat žáků tříd prvních stupňů základních škol. "U těch nejmenších dětí to vnímáme jako problematické," doplnila.

Hygienici aktuálně v Jihočeském kraji evidují 570 aktivních případů koronaviru. Každý den v průměru přibývá zhruba 30 nových případů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy