Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Zachvátila smrtící nemoc Česko? Muž byl převezen ve speciálním boxu

Zdroj: HZS Moravskoslezský kraj
smrtící nemoc
Sedmadvacetiletý muž byl převezen z fakultní nemocnice v Ostravě do pražské nemocnice Na Bulovce s podezřením na nákazu smrtícím virem. V současné době lékaři a odborníci provádějí potřebné testy, které mají smrtící vir buďto potvrdit, nebo vyvrátit.

Podle informací TV Nova byl sedmadvacetiletý muž převezen z fakultní nemocnice v Ostravě do pražské nemocnice Na Bulovce. Muž se měl nedávno vrátit z Jordánska a hrozí u něj, že by mohl být nakažen nebezpečnou smrtící nemocí MERS.

Muž působil v Jordánsku jako průvodce a proti nebezpečným nemocem nebyl očkovaný V současné době lékaři provádějí potřebné testy a snaží se zjistit, zda se muž nenakazil virem, který způsobuje smrtící nemoc MERS.

Muž byl z ostravské nemocnice převezen ve speciálním boxu. Záchranáři s mužem byli nuceni manipulovat ve speciálních oblecích, jelikož je virus vysoce nakažlivý. MERS je vlastně mutací známé nebezpečné nemoci SARS.

Aktualizováno 18:56

Testy prokázaly, že sedmadvacetiletý muž není v ohrožení života a není napaden smrtícím virem, který způsobuje nemoc MERS. "Stav pacienta se v průběhu dnešního dne zlepšoval, pominuly horečky a stejně tak i další příznaky. Pacient byl ze specializovaného oddělení pro vysoce nakažlivé nákazy, které je v civilním sektoru jediné v celé ČR, přeložen na standardní lůžkové oddělení Infekční kliniky NNB," řekl vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa portálu TN.cz.

Související články

Další články