Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zachránilo je cigárko na balkoně! V ohnivém pekle bylo 16 lidí. Hasiči ukázali zničený byt

Zachránilo je cigárko na balkoně! V ohnivém pekle bylo 16 lidí. Hasiči ukázali zničený byt
Zdroj:
+ Dalších 14 fotografií
Tragédie
V sobotu se v Bohumíně odehrálo strašlivé neštěstí, kdy vzplál byt v panelákovém domě. Zrovna se tam konala rodinná oslava, které se účastnilo 16 lidí. Drtivá většina z nich bohužel tragickou událost nepřežila.

Tragická událost se odehrála v sobotní podvečer v Bohumíně na Karvinsku. Panelákový byt zachvátily obří plameny, které šlehaly z 11. patra. V bytě se zrovna konala rodinná oslava. Na oslavu dorazil nezvaný host, kterým byl Zdeněk K. (54). Přišel se mstít své bývalé partnerce, která se do bytu nastěhovala k synovi Lukášovi.

Některým se podařilo zachránit

V onen osudný den bylo v bytě přítomno podle informací České televize 16 lidí. Když dorazil žhář Zdeněk K., zazvonil a někdo z přítomných mu otevřel dveře. Zdeněk chrstl hořlavinu do bytu a polil také vchodové dveře. Následně je zapálil a odešel.

V tu chvíli vypuklo v bytě peklo. Tři z účastníků oslavy v době založení požáru kouřili na balkoně, což jim zachránilo život. Podařilo se jim přelézt na druhý balkon. Další dvě osoby byly v koupelně. Nyní jsou v kritickém stavu s vážnými popáleninami.

Mezi těmi, kdo přežili, má být i bývalá žena žháře, které se šel Zdeněk mstít. V bytě nechal pachatel shořet svého syna Lukáše, jeho snoubenku a i malého vnoučka.

Ačkoli se pěti lidem podařilo zachránit, i tak jsou následky požáru velmi tragické. V důsledku požáru vyhaslo celkem 12 životů. V bytě uhořeli tři dospělí, tři děti. Dalších pět obětí zemřelo poté, co se snažily zachránit skokem z okna, přičemž jedna z nich byla v 8. měsíci těhotenství

Je to opravdu děsivá událost, ze které se pozůstalí a celý Bohumín budou vzpamatovávat ještě dlouho. Ve fotogalerii se můžete podívat na snímky z vyhořelého bytu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy