Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

V Rusku zachránili děti z hořícího pekla: Sedmnáctiletý kadet i učitelka, která nepřežila

Den, kdy vypukl ničivý požár, má své hrdiny.
Zdroj: Twitter
+ Další 4 fotografie
Není tomu dlouho, co v ruském obchodním centru ve městě Kemerovo vypukl ničivý požár. Hovoří se o tom, že o život přišlo 64 lidí. Ve skutečnosti jich může být daleko více. Mezi zemřelými byl údajně i velký počet dětí. Některým se podařilo uniknout. Zásluhu na tom má nejen Tatiana Darsalijevová. Učitelka angličtiny, která dětem z ohnivého pekla pomáhala a sama se udusila.

V Rusku se jednalo o nejtragičtější požár za posledních patnáct let. Oheň, který zachvátil obchodní centrum ve městě Kemerovo, byl hašen téměř dva dny. Dosud se mluví o desítkách zraněných, ve skutečnosti jich mohou být stovky. V místě požáru se při tragédii nacházelo i hodně dětí, ať už v prostorách kinosálů, ze kterých doslova nebylo úniku, nebo mimo ně.

Případ se dle mnohých médií vyšetřuje podle paragrafu usmrcení z nedbalosti. Únikové východy byly zamčené a požární alarm vypnutý. Zoufalé děti psaly svým rodičům poslední sbohem. Některým se však podařilo uniknout. Pomohla jim učitelka angličtiny Tatiana Darsalijevová, která se v kouři sama udusila, píše idnes.cz.

V obchodním centru se nacházela se svojí 14letou dcerou, kterou hned po vypuknutí požáru vyvedla ven a následně vyváděla i ostatní děti. Studenti a zaměstnanci gymnázia v Kemerovu nosí k improvizovanému památníku květiny i svíčky.

Tatiana Darsalijevová není ale jedinou hrdinkou onoho dne. Dalším hrdinou je pouze sedmnáctiletý kadet Vladimir Poluchinov, který též pomohl zachránit několik dětí, píše web kp.ru Chladnou hlavu zachovala i pokladní, která spolu s mužem jménem Konstantin Kolabuchov vynesla ven chlapce, který strachy odmítal slézt z prolézaček. Muž s ním běžel rychle ze schodů. Všichni do jednoho vzpomínají na to, že v obchodním centru bylo neskutečné množství kouře a nebylo vidět na krok.

Související články

Další články