Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zachránila život taxikáři, pak plakala, řekl ředitel Thomayerovy nemocnice o úmrtí zdravotní sestry

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
boj s virem
O víkendu zemřela v Říčanech zdravotní sestra (ročník 1972), která pracovala v Thomayerově nemocnici. Podle kolegů na ni doléhal stres a obavy z nedostatku ochranných pomůcek. Vadilo jí také to, že se o sobě dozvěděla z televize, že nakazila pacienty. To ale nebyla pravda. Naopak se sama nakazila od pacienta s koronavirem. Nyní promluvil ředitel nemocnice Zdeněk Beneš.

Zdravotní sestra se nakazila od taxikáře, kterého ošetřovala. Podle dostupných informací ale koronavirus nebyl v případě zdravotní sestry bezprostředním medicínským důvodem úmrtí. Její smrt byla náhlá a nečekaná. Tělo dokonce pitvali kriminalisté

Proč a jak žena zemřela? To se veřejnost nedozví. Rodina si to nepřeje. Nezemřela ale na koronavirus. Její úmrtí bylo náhlé. Den před smrtí zanechala sestřička na sociální síti zoufalý vzkaz. „Jeden plášť, brýle a ústenka na 12hodinovou směnu fakt k takovému pacientovi nestačí. To se můžu svlékat, jak chci, a je mi to stejně prd platné,“ napsala rozrušená žena.

Podle kolegů z práce ji vyčerpávalo, že nemocnice nemá dostatek ochranných pomůcek. O úmrtí zdravotní sestry pro Českou televizi promluvila lékařka Martina Vašáková. Ta uvedla, že zdravotní sestra vždy pracovala na sto procent. Že práce pro ni byla posláním. A hodně jí vadily řeči, že by měla někoho nakazit. Slova, že virus do Thomayerovy nemocnice zavlekl personál, pronesl ministr Adam Vojtěch na jedné z tiskových konferencí.

Obrovský stres

Nyní o úmrtí zdravotní sestry promluvil také ředitel nemocnice Zdeněk Beneš. "Byla nesmírně obětavá, zkušená, která pracovala na Jednotce intenzivní péče dlouhou dobu. Při zákroku u pacienta, takzvaně taxikáře, udělala maximum možného. Ona mu v podstatě zachránila život a sama se nakazila," uvedl Beneš pro Primu.

"My víme, že celá rodina tím byla poznamenaná a ta sestřička si stále dělala výčitky, že něco neudělala dobře, nebo něco mohla udělat mnohem líp. Ta psychika je strašně důležitá. V pátek plakala kolegyni do telefonu, nesmírně ji to rmoutilo a ten stres, který na ni byl vytvořen, byl obrovský," dodal Beneš.

Související články

Další články