Jeden z kolouchů byl totiž zraněný, napadal na levou přední nohu, a tak začal za matkou a sourozencem rychle zaostávat. Nakonec zůstal na Dariově zahradě, kde by ho asi čekal rychlý konec.

„Ten kolouch byl úplně bezmocný. Zrovna ten den se narodil a ještě měl na břiše trochu krve,“ uvedl pro The Dodo Darius, který bydlí poblíž Yellowstonského národního parku. „S tolika predátory tady v okolí by neměl sebemenší šanci na přežití. Nepodporuji chov divokých zvířat lidmi, ale tohle byla prostě zvláštní situace.“

Malý kolouch narazil u Daria na běžné domácí mazlíčky a těm se nový přírůstek příliš nezdál. Muž už byl ale rozhodnutý, že mláděti pomůže. Vyrobil mu speciální dlahu, každé čtyři hodiny ho krmil a dokonce ho nechal spát vedle své postele.

Jelínek se brzy uzdravil a byl čas ho vypustit do přírody. Jenže pokaždé, když koloucha Darius večer odvedl, on se ráno vrátil. Když ale jednou spatřil matku i sourozence, odešel konečně natrvalo.

Darius se s ním setkal ještě jednou. Po pár měsících ho spatřil, jak společně s celou rodinou běhá poblíž jeho domu. Ví proto, že odvedl dobrou práci, a na neobvyklé přátelství může stejně jako vy zavzpomínat pomocí záběrů z následující­ho videa.