Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Záchranářka Veronika se ohradila kvůli rouškám: Poslali na ni protiteroristický odbor

Záchranářka Veronika se ohradila kvůli rouškám: Poslali na ni protiteroristický odbor
Zdroj:
koronavirus Česko
Záchranářka ze Středočeského kraje pracovala v době pandemie v první linii. Začátkem koronavirové krize upozornila, že ona ani její kolegové nemají dostatek ochranných pomůcek jako jsou roušky. Za stížnost na ni bylo Středočeským krajem, který vede hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), podáno trestní oznámení.

Záchranářka ze Středočeského kraje nasazovala svůj život v době koronavirové krize a společně s kolegy pracovali v první linii. Veronice se nelíbilo, že jako lidé nasazení v první linii, nemají dostatečnou zásobu ochranných pomůcek. Rozhodla se proto jednat a postěžovala si pomocí otevřeného dopisu.

Za stížnost je trestně stíhaná

"V období vyhlášené pandemie, kdy i běžní civilisti, kteří dnes pojedou MHD, musí mít roušku přes ústa a nos... tak my nemáme nic. Na našem stanovišti máme v tento okamžik jeden, ano jeden respirátor a tři balíčky kompletních ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi," napsala záchranářka. "To shledávám jako nedostatečné. Obyčejné chirurgické roušky máme z vlastních zdrojů, koupené ještě před obdobím klasické chřipky, a to v omezeném množství. Ani ty nám naše organizace neposkytla. Nejsme nijak chráněni. V době, kdy bychom ke každému pacientovi měli jet s respirátorem. Protože pokud se nakazíme, tak kdo bude, paní hejtmanko, zajišťovat urgentní péči ve vašem kraji?" otázala se. To ale zřejmě byla obrovská chyba.

Hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové (ANO) nebyla stížnost po chuti a ostře na to reagovala. Ačkoli byla záchranářka v první linii a nasazovala svůj život, aby pomáhala druhým, od hejtmanky Středočeského kraje si za odměnu vysloužila trestní oznámení.

"Podle našich informací má Záchranná služba dostatek ochranných pomůcek," oponovala Jermanová. Jak upozornil pořad Reportéři ČT, kraj označil text popisující nedostatek ochranných pomůcek za lživý a šířící poplašnou zprávu.

Zdravotníci totiž od svých nařízených dostali sms zprávy, ve kterých se psalo, aby si šili roušky sami. "Kdo umí šít, ať si ušije látkovou roušku," mělo být napsáno ve zprávě.

Trestním oznámením podaným na záchranářku se nyní zabývá policejní oddělení boje proti extremismu a terorismu. "Mám mít strach, že jsem řekla pravdu. To už jsme opravdu jako v padesátých letech," upozornila záchranářka v České televizi

Co si o tomto případu myslíte vy? Přijde vám správné jednání kraje, nebo se přikláníte na stranu záchranářky? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy