Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Záchody ze zlata a před domem luxusní BMW: Ruští policisté si žili jak carové!

Luxusní vila ruského expolicisty obvioněného z korupce.
Zdroj: Ministerstvo vnitra Ruské federace
+ Dalších 8 fotografií
galerie

Rozsáhlý korupční podvod odhalili vyšetřovatelé v Rusku. Desítky dopravních policistů si tam přišly na miliony rublů. Zajímavější však bylo to, jak své nabyté jmění prohýřili.

Korupce v řadách ruských policistů je veřejným tajemstvím. Ostatně platy nemají nijak oslnivé, a tak si často přijdou na své bokem při výkonu služby. Vysloužilí dopravní policisté ze Stavropolského kraje však převedli pojem korupce do úplně jiných dimenzí.

Desítky z nich si během služby přišly na miliony rublů. Nejvýše postavený pak šokoval svým palácem s kýčovitým vybavením imitujícím honosné feudální panství. V jeho domě nechyběl pozlacený záchod nebo luxusní obložení. Před domem se skvěla drahá auta BMW X7 a X6, která rozhodně nepatří mezi typická vozidla policistů.

Zlatá záchodová mísa se podle webu Moscow Times mezi Rusy rychle stala virální a vyvolala vzpomínky na bohatství „divokého Východu“ - tedy postsovětského kapitalismu v 90. letech.

Alexej Safonov, jak se ředitel místních dopraváků jmenuje, a jeho 35 podřízených si tak během let přišli na 19 milionů rublů (5,5 milionu Kč). Ty inkasovali za povolení pro ilegální přepravu obilí.

Všichni obvinění už jsou ve vazbě a čeká je soud. Safonovovi hrozí až patnáctiletý trest za mřížemi. Samotný Safonov by v případě, že se zmíněná obvinění prokážou, mohl dostat trest ve výši osmi až patnácti let za mřížemi. Hrozí mu také pokuta až do výše 1,33 miliardy rublů, což je skoro 390 milionů Kč.

Související články

Další články