Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Začátek astronomického jara se nevydaří podle představ: O víkendu se výrazně ochladí, bude sněžit

Zdroj: unsplash.com
Předpověď na víkend
Začátek astronomického jara se nevydaří tak, jak bychom si představovali. O víkendu nás čeká výrazné ochlazení. Do Česka bude proudit studený vzduch, který srazí teploty v porovnání s pracovním týdnem až o 15 °C.

Po pátečním přechodu studené fronty bude o víkendu do Česka proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, který srazí teploty v porovnání s pracovním týdnem až o 15 °C. Začátek astronomického jara, které startuje v pátek 20. března ve 4.49 hodin, tak bude ve znamení ranních mrazů a návratu sněžení. V sobotu po ránu se bude tvořit náledí. Chladné počasí vydrží po až do příštího pracovního týdne. Informovala o tom meteoroložka Dagmar Honsová

Pátek

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Během dne od severu přibývání oblačnosti s deštěm nebo přeháňkami. Ojediněle můžeme očekávat i bouřky. Nejvyšší denní tepoty 14 až 18 °C, na severu kolem 10 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Sobota

V sobotu bude oblačno až zataženo. Připravte se na déšť a přeháňky, od 500 m sněžení. Odpoledne sněžení i v nížinách. Noční teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C, nejvyšší denní teploty pak mezi 5 až 9 °C. V průběhu dne se bude ochlazovat. Pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý severovýchodní vítr.

Neděle

V neděli můžeme očekávat jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti sněhové přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 0 až 4 °C.

Související články

Další články