Bree Towner se v roce 2013 udělal na nose malý pupínek. „Vypadalo to jako další z beďarů, kterých jsem v minulosti měla už hodně. Pořád se ale nehojil a na nose se dělaly stále nové strupy,“ sdělila osmadvacetile­tá žena.

Doktory jí bylo řečeno, že se nejedná o nic zhoubného, a ona si proto nemusí dělat žádné starosti.

Postižené místo se bohužel neléčilo, a dokonce se začalo zvětšovat. O rok později navštívila lékaře znovu a verdikt byl tentokrát jiný – jednalo se o zhoubný bazaliom a musela jít se svým nosem pod skalpel. Z vlasové pokožky jí měl být udělán nový.

Operace se zdařila, ale psychika Bree klesla na úplné dno. „Lidi se na mě pořád dívali, ať už to bylo z neslušnosti nebo z pouhé zvědavosti. Už před svou diagnózou jsem se často potýkala s duševními problémy, jako byla deprese či úzkost. Po operaci jsem se chtěla zabít. Nikdy jsem se o to přímo nepokusila, ale v období od února do července jsem o sebevraždě přemýšlela denně,“ líčí Američanka své tehdejší pocity.

Dnes už je na tom lépe a našla si i přítele. Stále ovšem existuje čtyřicetiprocentní riziko, že se jí rakovina vrátí, a žena je proto nyní vystrašená z každého nového pupínku, který se jí na těle objeví.