Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Začalo pro Terezu H. (21) peklo? Ve vězení jí zakázali jednu věc, bez které nesmírně trpí!

Tereza měla být milenkou šéfa gangu!
Zdroj: archiv
+ Dalších 52 fotografií
Pašeračka Tereza H. (21) zůstává ve vazbě do 1. března. Včera o tom opět rozhodl soud. Dívka, kterou 10. ledna zatkli za pašování devíti kilogramů heroinu, beznadějně čeká na zahájení procesu. Do té doby si může pouze domýšlet, co přesně se s ní v Pákistánu stane. A podle jejího obhájce se nekonečné přemítání a obavy začínají neblaze podepisovat na Terezině psychickém stavu.

Ačkoliv český konzul je přesvědčen, že v případě Terezy probíhá vše zcela v pořádku, její obhájce si už tak jistý není. Čaudhrí Džavád Zafar (37) vyjádřil obavy nad psychickým stavem rodačky z Uherského Hradiště, která je od ledna držena v pákistánské base.

"Je velmi nešťastná, i když dostává maximum benefitů, které jen ve vězení může dostat," řekl právník Zafar deníku Blesk. Podle něj si dokonce Tereza ve věznici s velmi přísnými podmínkami našla několik kamarádek. Většinou prý jde o cizinky, ale je mezi nimi i několik žen přímo z Pákistánu.

Ani to ale Tereze nestačí k tomu, aby se po psychické stránce nepropadala do stále větší beznaděje. Potřebovala by prý papír a psací potřeby, aby mohla lépe vyjádřit své aktuální emoce. I v tom jí chce Zafar pomoci. „Snažím se teď vyjednat povolení, aby se její psychický stav zlepšil,“ řekl Blesku. Jenomže s rodiči v Česku stejně bude muset dál komunikovat přes svého advokáta, jelikož posílání dopisů je ve věznici přísně zakázáno.

Vazbu Tereze v sobotu prodloužili do 1. března. Uvidíme, zda do té doby skončí náročné vyšetřování a pašeračka bude konečně odsouzena k plnohodnotnému trestu.

Související články

Další články