Ačkoliv český konzul je přesvědčen, že v případě Terezy probíhá vše zcela v pořádku, její obhájce si už tak jistý není. Čaudhrí Džavád Zafar (37) vyjádřil obavy nad psychickým stavem rodačky z Uherského Hradiště, která je od ledna držena v pákistánské base.

„Je velmi nešťastná, i když dostává maximum benefitů, které jen ve vězení může dostat,“ řekl právník Zafar deníku Blesk. Podle něj si dokonce Tereza ve věznici s velmi přísnými podmínkami našla několik kamarádek. Většinou prý jde o cizinky, ale je mezi nimi i několik žen přímo z Pákistánu.

Ani to ale Tereze nestačí k tomu, aby se po psychické stránce nepropadala do stále větší beznaděje. Potřebovala by prý papír a psací potřeby, aby mohla lépe vyjádřit své aktuální emoce. I v tom jí chce Zafar pomoci. „Snažím se teď vyjednat povolení, aby se její psychický stav zlepšil,“ řekl Blesku. Jenomže s rodiči v Česku stejně bude muset dál komunikovat přes svého advokáta, jelikož posílání dopisů je ve věznici přísně zakázáno.

Vazbu Tereze v sobotu prodloužili do 1. března. Uvidíme, zda do té doby skončí náročné vyšetřování a pašeračka bude konečně odsouzena k plnohodnotnému trestu.