Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zabila ho opilá řidička: Mladý policista Pavol se těšil na svatbu a zachránil život muži na ulici

Zabila ho opilá řidička: Mladý policista Pavol se těšil na svatbu a zachránil život muži na ulici
Zdroj: Týdeník policie
+ Další 4 fotografie
Tragédie
V neděli večer došlo v Praze ke srážce dvou vozidel. Nehodu, kterou způsobila opilá a zfetovaná řidička, nepřežil policista Pavol K. (†32) z Ostravy. Obětavý muž, který působil i jako hasič a dokázal zachránit život muži na ulici, plánoval s partnerkou svatbu a rodinu. Ani jedno se mu už ale bohužel nesplní.

Dvaatřicetiletý policista Pavol K. z Ostravy byl v Praze na služební cestě. To se mu bohužel stalo osudným a domů se už nikdy nevrátí. Zahynul při tragické dopravní nehodě. Spolu s ním v autě seděli ještě dva kolegové, ti naštěstí přežili.

Vážná nehoda

K nehodě došlo v pražské ulici 5. května v průběhu nedělního večera. Do policejního vozidla, ve kterém zrovna seděli tři policisté z Moravskoslezského kraje, napálil ve vysoké rychlosti mercedes, za jehož volantem seděla devětatřicetiletá řidička.

U řidičky se prokázala přítomnost alkoholu v krvi, přičemž nadýchala 2,5 promile. Podle vyšetřovatelů byla také pod vlivem drog. Navíc měla bourat v Nuslích jen pár chvil před nehodou v ulici 5. května. Hasiči ze služebního vozidla policie vystřihávali policistu (34), jeho kolegyni (40) a také Pavola K. O jeho život byl sveden hodinový boj. Bohužel byla resuscitace marná.

Obětavý policista

Pavola K., jenž při nehodě zemřel, všichni velmi milovali. S partnerkou si plánoval zářnou budoucnost. Chtěli mít svatbu a následně založit rodinu. To se mu už bohužel nesplní.

Všichni ho považovali za obětavého a čestného policistu, který chtěl ostatním vždy jen pomáhat. Podle informací Blesku už jako malý snil o tom, že se stane policistou a v uniformě bude oporou pro druhé. Vystudoval střední školu ochrany osob a majetku. Po maturitě se nejprve stal strážníkem městské policie v Ostravě. Když měl volný čas, působil zároveň jako zdravotník na kulturních a sportovních akcích.

"Česká republika přišla o člověka, pro kterého byla práce u policie posláním a který by dost možná položil život právě při výkonu služby, ale určitě ne za těchto okolností," uvedl Jiří Kutáč ze Záchranného týmu Valkýra, kde Pavol K. dva roky působil.

Zachránil člověka

Mimo to také působil v hasičském sboru, kde na něj jen tak nezapomenou. "Černý prapor na šenovské zbrojnici vyjadřuje smutek k nedělní tragické události, při níž zemřel nejen skvělý člověk a policista, ale zároveň bývalý člen naší jednotky. Pavol ve sboru působil sice krátce, ale za tu dobu se do naší paměti vryl svou obětavostí a schopností rychle se učit novým věcem, čímž si zasloužil velice časný vstup do výjezdové jednotky. Navždy se také vyznamenal svou pracovitostí. Důkazem toho jsou terénní úpravy okolo zbrojnice, které sám naplánoval a uskutečnil. Čest jeho památce," napsal Hasičský sbor města Šenova.

Policistovi Pavolovi se podařilo zachránit život muže, kterého na ulici postihl infarkt. Pavol a jeho kolegové muže úspěšně resuscitovali.

Pavolova smrt je pro všechny ohromnou ztrátou. "Pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlivostí a obětavostí si získal srdce kolegů," řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy