Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Zabil nevinného člověka, ale pohřeb má jako král! Průvod za Jana Kočku zablokuje dopravu v Praze

+ Dalších 39 fotografií
Žil bouřlivým životem, zavinil dopravní nehodu, při které zemřel nevinný člověk. I tak se ale Jan Kočka (†28) dočká naprosto nevídaného posledního rozloučení. Jeho rakev povezou koně na Olšanský hřbitov a bude dokonce omezena doprava na jinak velmi frekventované Vinohradské ulici.

Jan Kočka zemřel 28. září na následky tragické autonehdy, kterou sám zavinil tím, že jel po dálnici D11 v protisměru. Srazil se s nákladním vozem, který řídil Miloslav H. (†28), otec tří malých dětí, který stejně jako Kočka neměl šanci na přežití.

Zatímco Miloslavovi jeho rodina uspořádala skromný pohřeb, tak Jan Kočka, ten, který za smrt obou dvou může, se dočká pompézního posledního rozloučení, které připomíná pohřby padlých válečných hrdinů nebo pohřby králů.

Vše by mělo vypuknout kolem 13. hodiny na Jiřího z Poděbrad. Kvůli průvodu bude ale Vinohradská ulice uzavřena mezi dvanáctou a třetí hodinou odpoledne. Server iDNES.cz píše, že omezení nakonec budou kratší, konkrétně půjde o „pouhou“ hodinu a půl. Magistrát však tvrdí, že omezení dopravy potrvá jen půl hodiny.

Tím, kdo se snažil smuteční průvod Prahou zarazit, byl starosta Prahy 3 Alexander Bellu z ODS. "Nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu,“ vyjádřil se v minulých dnech Bellu.

Bellu ale neměl šanci. On totiž nemá pravomoce průvod za Jana Kočku zrušit. Schválení akce bylo totiž na Technické správě komunikací a vedení Prahy 3. A ti s tím, zdá se, neměli žádný problém. A Praha se tak chystá na naprosto nevídanou věc, která byla naposledy k vidění před deseti lety, kdy se slavný kolotočářský klan Kočků loučil ze zastřeleným Václavem Kočkou mladším.

Související články

Další články