Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zabil krásnou modelku, odseděl si rok a teď ho pustili. Pistorius si zbytek trestu odsedí v teple domova

Oscar s bejvalkou Reevou, kterou nedávno zastřelil, protože zlobila.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Beznohý atlet Oscar Pistorius (28) byl po roce od odsouzení propuštěn z jihoafrického vězení, kde si odpykával pětiletý trest za zabití přítelkyně. Zbytek trestu si odsedí v domácím vězení. O jeho propuštění v úterý informoval mluvčí jihoafrického úřadu pro nápravná zařízení. Žalobci ovšem požadují překvalifikování činu ze zabití z nedbalosti na vraždu.

Zítra to bude přesně rok, co byl Pistorius uznán vinným ze zabití z nedbalosti a soud ho poslal na pět let do pretorijské věznice. Za mřížemi skončil poté, co podle obhájce a soudu neúmyslně zabil svoji přítelkyni Reevu Steenkamp (†29) předloni v únoru.

Z věznice do domácího vězení byl propuštěn v pondělí pozdě v noci. I nadále pro něho ovšem platí, že bude muset pravidelně podstupovat psychoterapii, má zakázáno pít alkohol a držet střelné zbraně.

Šestinásobný paralympijský vítěz se co nevidět může za mříže vrátit. Už 3. listopadu začne soud opět projednávat jeho případ, jelikož státní zástupce trvá na překvalifikování činu z neúmyslného zabití na vraždu.

Pistorius svoji přítelkyni zastřelil v jeho domě, protože si ji údajně spletl se zlodějem. Jenže během soudního procesu začala média i svědci rozkrývat pozadí jejich vztahu. Pistorius prý na přítelkyni extrémně žárlil a Reeva ho chtěla opustit. Jenže kde je pravda, to ví jen on sám.

Související články

Další články