Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zabil ho stojanem na infúze: Stařec (92) zadržen slovenskou policií. Umlátil kolegu (86) z nemocničního pokoje

Zdroj: www.tvnoviny.sk
napadení
Na nemocničním pokoji ve slovenské Žilině došlo k bizarnímu případu. Tamní pacient důchodového věku (92) napadl svého spolupacienta. Těžce nemocný 86letý muž nakonec zraněním podlehl.

Ve Fakultní nemocnici s poliklinikou v Žilině už bylo po večeři, když došlo na interním oddělení k tragédii. Dvaadevadesátiletý muž vstal z postele, popadl stojan na infúze a zaútočil na ležícího starce, který byl v té době v komatózní stavu. Útočník způsobil druhému poranění obličeje a zlomeninu nosu, řekla pro tvnoviny.sk mluvčí nemocnice Lenka Záteková.

Zásah kněze

Během útoku vešel do pokoje nemocniční kněz, který okamžitě zakročil. Násilného pacienta zpacifikoval a přivolal personál. Napadenému starci už však nebylo pomoci. Po několika hodinách zemřel. Protože napadený senior trpěl různými nemocemi, musí přesnou příčinu smrti určit až soudní pitva.Případ už převzala policie. Policisté už zahájili trestní stíhání pro zabití

Podle nemocničního personálu se útočník v minulosti neprojevoval nijak agresivně. Po incidentu byl dezorientovaný a nic si nepamatoval. "Mrzí nás, že došlo k takové situaci na našem oddělení," uvedla Záteková.

Související články

Další články