Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zabíjení jim ke spokojenosti nestačilo: Těchto 9 vrahů své oběti i jedlo

Zabíjení jim ke spokojenosti nestačilo: Těchto 9 vrahů své oběti i jedlo
Zdroj: Profimedia.cz / Wikimedia Commons/Сергей Николаев/CC BY-SA 3.0
+ Dalších 5 fotografií
fotogalerie
Kanibalismus, jinak zván lidojedství, byl praktikován už v dobách neandertálců. Existuje řada domorodých kmenů, v nichž je praktikován dodnes, ovšem v civilizované společnosti nemá co dělat a vykonávají ho jen jedinci, kteří jsou označováni za vyšinuté. Takovými bezpochyby jsou i někteří sérioví vrazi - těm mnohdy zabíjení k ukojení zvrhlých choutek nestačilo, proto se rozhodli své oběti i ochutnat.

Sérioví vrazi jsou pojmem, který mnohé děsí a zároveň fascinuje. Postupy některých z nich vyvolávají husí kůži i těm nejotrlejším povahám, stejně jako statistiky, podle kterých je jen v Americe aktuálně aktivních až 50 sériových vrahů, o nichž zatím lidé ani policie nemají tušení.

Nezbývá než doufat, že nové policejní postupy vrahy odhalí brzy. Obzvláště v případě, že budou natolik vyšinutí, aby své oběti i pojídali. Takový byl kupříkladu Albert Fish, který zabíjel, znásilňoval a pojídal děti. Matce devítileté holčičky jménem Grace Budd poslal dokonce dopis, v němž popisoval, jak chutnala. Za své činy byl roku 1936 popraven na elektrickém křesle.

Pravděpodobně tím nejznámějším kanibalistickým vrahem byl Andrej Čikatilo, kterému bylo přezdíváno Rostovský řezník. Jeho oběti byly často nalézány s otevřeným hrudníkem a chybějícími částmi těla či bez vnitřností. I Čikatilo za své činy zaplatil životem, v roce 1994 byl zastřelen.

Kanibalové

Mezi vrahy, ať už těmi známými, nebo těmi, o kterých celý svět neslyšel, se našli i takoví, kteří se kanibalismu rozhodně neštítili. Podívejte se do galerie a přečtěte si jejich příběhy.

Související články

Další články