Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Zabíjel opilý a zfetovaný: Jan Kočka (†28) boural s 3,5 promile a NOSEM PLNÝM KOKAINU

+ Dalších 59 fotografií
autonehoda
Jan Kočka ml. (†28) způsobil 28. září 2018 jízdou v protisměru na dálnici D11 autonehodu, při níž zemřel jak on, tak řidič Miloslav V. (†28), do kterého čelně naboural. Na případ bylo uvaleno informační embargo a policie se nesměla k podrobnostem vyjadřovat. Až v prosinci loňského roku se veřejnost dozvěděla, že Kočka řídil pod vlivem alkoholu a omamných látek. Nyní vyšlo najevo, co přesně v sobě měl!

Téměř až po půl roce od dopravní nehody, během které zemřel Jan Kočka mladší a řidič Miloslav V., do jehož vozu Kočka v opilosti a pod vlivem drog čelně naboural, se veřejnost dozvídá, co přesně měl vnuk Václava Kočky nejstaršího v sobě. „Řidič mercedesu měl 3,5 promile v krvi a blíže nespecifikované malé množství kokainu,“ sdělil serveru Blesk.cz státní zástupce Martin Staněk.

V loňském září to nebylo poprvé, co Jan Kočka ml. sedl za volant s alkoholem v krvi. V roce 2009 měl opilý ujíždět policistům, kteří ho nakonec chytili. Tehdy čerstvě osmnáctiletý Kočka před zběsilou jízdou popíjel s kamarády v centru Prahy, a když nasedl do auta, nedodržoval předpisy a jezdil na červenou. Policistům, kteří ho dohnali, nejprve vyhrožoval svými kontakty ve vysoké politice, a když to nezabralo, nabízel jim tisíce a lístky na matějskou.

Jan Kočka mladší měl v krvi 3,5 promile, což může člověku, který není zvyklý pít, způsobit i těžkou otravu alkoholem a bezvědomí. Podle serveru alkoholik.cz se takové stadium opilosti projevuje únavou, ospalostí, zvracením a blednutím obličeje. Osoba s takovým množstvím alkoholu v krvi může zemřít i během běžných činností, které by za střízliva bez problémů zvládla.

Mohlo by vás zajímat

Další články