Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zabiják z Nového Zélandu čelí dalšímu obvinění: Brenton Tarrant spáchal 51 vražd

Zabiják z Nového Zélandu čelí dalšímu obvinění: Brenton Tarrant spáchal 51 vražd
Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Terorista
Brenton Tarrant na Novém Zélandu vystřílel dvě mešity a vše vysílal v živém videu. Začátkem května vrah čelil obvinění z 50 vražd, nyní je však obvinění rozšířeno o účast na teroristickém činu.

Ve městě Christchurch se během května odehrál vražedný masakr Brenton Tarrant tam vystřílel dvě mešity a celý akt živě vysílal pomocí videa na Facebooku Videonahrávka byla samozřejmě novozélandskými úřady zakázána. Tomu, kdo ji bude sdílet, hrozí až 14 let ve vězení.

Během masakru v mešitách bylo zabito 49 lidí, další dva zemřeli na následky útoku a desítky lidí byly zraněny. Muž, který za tím stojí, byl naštěstí rychle vypátrán a ihned zatčen

Začátkem května Tarrant čelil obvinění z 50 vražd, což bylo nyní pozměněno. Informoval o tom list New Zealand Herald. Během května však zemřel další ze zraněných, a proto bylo obvinění rozšířeno. "Obvinění z 51 vražd, 40 pokusů o vraždu a jedno obvinění z terorismu," sdělil policejní komisař Mike Bush. Soudní jednání by pak s Brentonem mělo proběhnout 14. června.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy