Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zabiják z Floridy: Donutil studenty vyjít na chodbu a střílel je jako na porážce!

+ Další 3 fotografie
K tragédii, kdy devatenáctiletý bývalý student Nikolas Cruz začal střílet do lidí, došlo na střední škole v Parklandu na jižní Floridě. O život přišlo nejméně sedmnáct lidí. Dalších třináct bylo zraněno. Policie nyní začíná zjišťovat, co se vlastně stalo a jaký byl motiv mladého útočníka.

Střední školu v Parklandu v jižní Floridě ovládl strach, když do ní vešel bývalý student Nikolas Cruz v plynové masce. Nesl si pušku AR-15, střelivo a kouřové granáty. Po spuštění požárního alarmu donutil personál i studenty vyjít na chodbu a začal do nich střílet. Chladnokrevně zabil sedmnáct lidí a dalších třináct zranil. Pět z toho je v kritickém stavu.

Několika stovkám studentů se podařilo uniknout nebo se schovat ve třídách. Na záběrech ve zprávách je vidět řada prchajících studentů se zdviženýma rukama. K nim se přidal sám Cruz, jelikož chtěl po hrůzném činu uprchnout. To se mu nepodařilo.

Podle šerifa tamního okresu Browarda Scotta Israele jsou příspěvky, které dával Cruz na sociální média, velmi znepokojivé. Obsahují dokonce výhrůžku, která došla k naplnění „chci střílet lidi svou AR-15“.

Problémový Nikolas Cruz byl údajně tichý student, problémy s kázní ale měl a studentům často vyhrožoval a také kvůli tomu byl ze školy vyloučen, řekl podle agentury AP učitel matematiky Jim Gard. Nikolas se netajil tím, že miluje zbraně. Podle ostatních studentů neměl moc přátel. Jeho řeči o zbraních nikdo nebral vážně, možná je ale měl.

Související články

Další články