Jeho přátelé jsou v šoku z úterní tragické nehody, která se stala na náměstí Kinských. Čtyřiadvacetiletý Marek Půček vjel svým BMW na tramvajovou zastávku a usmrtil jednadvacetile­tou Marii.

Jel nad ránem ze své oslavy narozenin a nejspíš byl pod vlivem omamných látek, od nehody utekl a neposkytl jí první pomoc, ženě se pokoušeli pomoci kolemjdoucí, ale ani včasný příjezd záchranářů jí nezachránil život a nakonec svým zraněním podlehla. Večer se šel hledaný řidič sám udat na policii.

Je to hodnej kluk, tvrdí o něm kamarádi. Řídil vždy opatrně, říkají další. Ale pražský Smíchov ho zná trochu jinak. V místní Plzeňské restauraci byl jako doma, drogová scéna se bez něj nemohla obejít, alespoň tak to tvrdí náš zdroj z jeho blízkého okolí.

Sám Marek se užíváním návykových látek ani netajil, jak je vidno z jeho Facebooku. A ani tím, že běžně překračuje rychlost, jezdí nebezpečně a za sebou má i silniční nehody a nejspíš i sebrané papíry. Pro policii to není nikdo neznámý, už si ho podali za výtržnictví.

Bublina „zlaté mládeže“ ho obklopovala na každém kroku, milovník rapu a Eminema žil hlavně v noci a na divokých večírcích. Stejně jako v noci z pondělí na úterý…