Řidič, zabiják na útěku Marek Půček (24), který včera ráno na Smíchově, zřejmě opilý či dokonce zfetovaný zabil autem jednadvacetiletou dívku čekající na autobus, po patnácti hodinách vzdal svůj marný boj se svědomím a spravedlností.

Známá figurka pražské zlaté mládeže se večer krátce po čtvrt na devět sama přišla přiznat na obvodní oddělení policie, kde se musela okamžitě podrobit orientačnímu testu na drogy a alkohol, který podle informací Blesk.cz vyšel negativní, ale očekávanou pravdu ukáže až krevní test, kterému se podle zatím nepotvrzených informací eXtra.cz podrobil Půček před hodinou.

Začínající rapper a amatérský fotbalista, který se živil nákupem a prodejem zboží, čelí hned několika obviněním, za která mu souhrnně hrozí až dvanáctiletý trest, jasno bude po dalších vyšetřováních a výsleších řady svědků. Policii bude také zajímat, kdo s Půčkem ve voze cestoval a které osoby kontaktoval během svého útěku, který prý ukončila řada vzkazů na Facebooku a také televizní zpravodajství. Svou roli snad sehrála i emotivní zpověď jeho otce, fotbalového trenéra.

Policie dále vyzývá případné svědky incidentu a osoby, které mohou podat jakékoli informace k posledním dvaceti čtyřem Půčkovým hodinám, aby se tito lidé neprodleně ozvali na linku 158.

Připravujeme podrobnosti.